Krugovoy "Zenit"ga qarshi o‘yindagi hakamlikni baholadi
Toshkent shahri CSKA jamoasi himoyachisi Danil Krugovoy kecha bo‘lib o‘tgan "Zenit"ga qarshi o‘yinda hakamlar brigadasi faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 1:1 hisobida durang natija bilan yakunlandi. Futbolchining so‘zlariga ko‘ra, hakamlik masalasi bo‘yicha bahs yuritish ularning ishi emas.
Uning ta’kidlashicha, futbolni tomosha qilgan har bir muxlis o‘yindagi voqealarni yaxshi tushunadi. O‘yinda bahsli vaziyatlar bo‘ldi, ba’zi hollarda futbolchiga engil tegish ham qoidabuzarlik deb baholandi.
CSKA jamoasi uchta uchrashuvdan so‘ng besh ochko jamg‘arib, Rossiya oliy ligasining turnir jadvalida yettinchi o‘rinda bormoqda. Navbatdagi turda CSKA o‘z maydonida Qozonning "Rubin" jamoasini qabul qiladi.
Ushbu uchrashuv shanba, 9-avgust kuni bo‘lib o‘tadi. Jamoa hozircha musobaqada o‘z o‘rnini saqlab turibdi va oldinda muhim o‘yinlar kutmoqda.

Круговой оценил судейство в матче против "Зенита"
Защитник команды ЦСКА из Ташкента Данил Круговой высказал свое мнение о работе судейской бригады в матче против "Зенита", который прошел вчера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась вничью 1:1. По словам футболиста, обсуждение судейства — это не их работа.
Он отметил, что каждый болельщик, смотрящий футбол, хорошо понимает события на поле. В игре были спорные моменты, в некоторых случаях легкое касание игрока также оценивалось как нарушение правил.
Команда ЦСКА после трех матчей набрала пять очков и занимает седьмое место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги. В следующем туре ЦСКА примет казанский "Рубин" на своем поле.
Этот матч состоится в субботу, 9 августа. Команда пока сохраняет свое место в турнире и ожидает важных игр впереди.