Rossiya stadionlarida muntazam ravishda «Zenit» futbol klubini haqorat qiluvchi qichqiriqlar eshitiladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu qichqiriqlarda Peterburg jamoasi Rossiya futbolining sharmandasi deb ataladi. Shu mavzu yuzasidan «Zenit» klubining boshqaruv kengashi raisi Aleksandr Medvedev izoh berdi.
Aleksandr Medvedevning ta’kidlashicha, bu qichqiriqlar mazmunsiz va noo‘rin. U, shuningdek, ushbu harakatlar uchun beriladigan jazolar masalasida zarur choralarni tegishli tashkilotlar ko‘rishi lozimligini aytib o‘tdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, klub bu kabi vaziyatlarga rasmiy tartibda munosabat bildiradi va muammoni hal etish uchun mas’ul organlarga murojaat qiladi. Bugungi kunda «Zenit» futbol klubi Rossiya Premyer-ligasi turnir jadvalida oltinchi o‘rinni egallab turibdi.
Jamoa bosh murabbiyi Sergey Semak boshchiligida uchinchi tur yakuniga ko‘ra besh ochko to‘plagan. Keyingi turda «Zenit» safarda «Axmat» klubiga qarshi maydonga tushadi.
Klub uchun mavsum davomida yuqori natijalarga erishish muhim hisoblanadi. Shu sababli rahbariyat va futbolchilar oldida katta mas’uliyat turibdi.

Оскорбления в адрес клуба "Зенит": руководство сделало официальное заявление
На российских стадионах регулярно слышны крики, оскорбляющие футбольный клуб «Зенит». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этих криках петербургская команда называется позором российского футбола. По этому поводу председатель совета директоров клуба «Зенит» Александр Медведев высказал свое мнение.
Александр Медведев отметил, что эти крики бессмысленны и неуместны. Он также подчеркнул, что соответствующие организации должны принять необходимые меры по поводу наказаний за такие действия.
По его словам, клуб будет официально реагировать на такие ситуации и обращаться в ответственные органы для решения проблемы. На сегодняшний день футбольный клуб «Зенит» занимает шестое место в таблице турнира Российской Премьер-лиги.
Под руководством главного тренера Сергея Семака команда по итогам третьего тура набрала пять очков. В следующем туре «Зенит» сыграет на выезде против клуба «Ахмат».
Для клуба важно добиться высоких результатов в течение сезона. Поэтому перед руководством и футболистами стоит большая ответственность.