Syomin: “Zenit” hali to‘liq jamoaga aylangani yo‘q
Mashhur futbol murabbiyi Yuriy Syomin “Zenit” jamoasining natijalariga o‘z bahosini berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Premyer-liganing dastlabki uch turida Sergey Semak boshchiligidagi “Zenit” besh ochko jamg‘ardi. Jamoa bir marta g‘alaba qozondi va ikki marta durang o‘ynadi.
Yuriy Syominga ko‘ra, hozircha “Zenit”ga bir oz vaqt kerak. Unga ko‘ra, jamoada yuqori saviyadagi futbolchilar bor, lekin ular hali to‘liq bir butun jamoaga aylangani yo‘q.
Hozirda “Zenit” jamoasi shakllanish bosqichida va bu holat muxlislar uchun ham qiziqarli. Yakshanba kuni “Zenit” o‘z maydonida “CSKA” jamoasi bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi.
Endi bosh murabbiy Sergey Semak futbolchilarni Premyer-liga doirasidagi navbatdagi o‘yinga tayyorlamoqda. Jamoa safarda “Axmat”ga qarshi bahs olib boradi.
Ushbu o‘yin Grozniy shahrida 9-avgust kuni bo‘lib o‘tadi. O‘tgan mavsumda “Zenit” Premyer-ligada ikkinchi o‘rinni egallagan edi.
Avval esa Sankt-Peterburg jamoasi ketma-ket olti yil davomida chempion bo‘lgan. Shu sababli yangi mavsumda ham “Zenit”dan yuqori natijalar kutilyapti.

Сёмин: “Зенит” ещё не стал полноценной командой
Знаменитый футбольный тренер Юрий Сёмин оценил результаты команды “Зенит”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первых трех турах Премьер-лиги команда “Зенит” под руководством Сергея Семака набрала пять очков. Команда одержала одну победу и дважды сыграла вничью.
По словам Юрия Сёмина, “Зениту” пока нужно немного времени. По его мнению, в команде есть футболисты высокого уровня, но они еще не стали полноценной командой.
В настоящее время команда “Зенит” находится на стадии формирования, и это положение интересно для болельщиков. В воскресенье “Зенит” сыграл вничью 1:1 с командой “ЦСКА” на своем поле.
Теперь главный тренер Сергей Семак готовит футболистов к следующему матчу в рамках Премьер-лиги. Команда сыграет в гостях против “Ахмата”.
Этот матч пройдет в городе Грозный 9 августа. В прошлом сезоне “Зенит” занял второе место в Премьер-лиге.
Ранее команда из Санкт-Петербурга становилась чемпионом подряд шесть лет. Поэтому в новом сезоне от “Зенита” также ожидаются высокие результаты.