Ignatyev: Spartak futbolchilari murabbiyga o‘xshab harakat qilmoqda
Rossiyalik murabbiy Boris Ignatyev Rossiya premer-ligasining yangi mavsumida Spartak jamoasining o‘yinlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Spartak jamoasi murabbiylariga juda o‘xshaydi, futbolchilar ham murabbiy kabi maydonda harakat qilishadi. Spartakka yaxshi mutaxassislar kelmoqda, biroq ular murabbiy uchun zarur bo‘lgan umumiy madaniyat darajasini saqlab qolmayapti.
Qanday harakat qilishsa, futbolchilar ham maydonda shunday harakat qiladi. Deyarli har bir o‘yinda Spartak futbolchilari maydondan chetlatilmoqda, deydi mutaxassis.
Ignatyev, shuningdek, ushbu mavsumda Moskva jamoasi foydasiga hakamlar tomonidan xatoliklar bo‘lganini ko‘rmaganini ta’kidladi. Hakamlar qarori noto‘g‘ri bo‘lsa ham, Spartak jamoasi bunday vaziyatlarga boshqacha yondashishi, o‘yinni buzmasligi kerakligini aytdi.
Kecha, 3 avgust kuni, qizil va oq rangli jamoa Akron bilan o‘yinda ochko yo‘qotdi. Uchrashuv 1:1 hisobida yakunlandi.
Spartak jamoasi o‘yinning bir qismini Daniil Xlusevichsiz o‘tkazdi, chunki u birinchi taym oxirida maydondan chetlatilgan edi.

Игнатьев: Футболисты Спартака действуют как тренер
Российский тренер Борис Игнатьев высказал мнение о играх команды Спартак в новом сезоне Российской премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда Спартак очень похожа на своих тренеров, футболисты действуют на поле так же, как и тренер. В Спартак приходят хорошие специалисты, однако они не сохраняют необходимый уровень общей культуры для тренера.
Как они действуют, так и футболисты действуют на поле. Почти в каждой игре футболисты Спартака удаляются с поля, говорит специалист.
Игнатьев также отметил, что в этом сезоне он не видел ошибок судей в пользу московской команды. Даже если решение судей неверно, команда Спартак должна по-другому подходить к таким ситуациям и не портить игру.
Вчера, 3 августа, красно-белая команда потеряла очки в игре с Акроном. Встреча завершилась со счетом 1:1.
Команда Спартак провела часть игры без Даниила Хлусевича, так как он был удален в конце первого тайма.