Krugovoy: Glebov jamoada o‘zini ko‘rsata oladi
Poytaxtning CSKA jamoasi himoyachisi Danil Krugovoy o‘z jamoadoshi, yarim himoyachi Kirill Glebovning o‘yinini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Danil Krugovoyning aytishicha, Glebovning kelajagi porloq. U yaxshi yigit, iste’dodli va chaqqon futbolchi.
Glebov tez harakat qiladi, to‘pni mohirona boshqaradi. Mashg‘ulotlarda u murabbiy Fabioga kerakli barcha talablarni bajara olmoqda, - deydi Krugovoy.
Joriy mavsumda 19 yoshli yarim himoyachi Kirill Glebov Moskva jamoasi tarkibida uchta o‘yinda maydonga tushdi. U hali gol yoki golli uzatma muallifi bo‘lmadi.
Yaqinda bo‘lib o‘tgan Rossiya chempionatining navbatdagi uchrashuvida Moskvaning CSKA jamoasi safarda Sankt-Peterburgning Zenit klubi bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi. Mutaxassislarning ta’kidlashicha, yosh futbolchi jamoaning asosiy tarkibidan joy olish uchun harakat qilmoqda.
Glebovning o‘yindagi faolligi va intilishi murabbiylar tomonidan yuqori baholanmoqda. Shu sababli, uning oldinda katta imkoniyatlari borligi aytilmoqda.

Круговой: Глебов в команде сможет проявить себя
Защитник московского ЦСКА Данил Круговой оценил игру своего одноклубника, полузащитника Кирилла Глебова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Данила Кругового, будущее Глебова светлое. Он хороший парень, талантливый и ловкий футболист.
Глебов быстро передвигается, мастерски управляет мячом. На тренировках он выполняет все требования тренера Фабио, - говорит Круговой.
В текущем сезоне 19-летний полузащитник Кирилл Глебов провел три матча в составе московской команды. Он пока не стал автором гола или голевой передачи.
В недавнем матче чемпионата России московский ЦСКА сыграл вничью 1:1 с питерским Зенитом на выезде. По словам специалистов, молодой футболист старается занять место в основном составе команды.
Активность и стремление Глебова на поле высоко оцениваются тренерами. Поэтому говорится, что у него большие перспективы впереди.