Bulykin: Lokomotiv chempionlik uchun tayyor, imkoniyat yetarli
Sobiq "Lokomotiv" futbolchisi Dmitriy Bulykin joriy mavsum Rossiya Premyer-ligasida "temiryo‘lchilar"ning imkoniyatlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, o‘tgan yili "Lokomotiv" chempionlik uchun kurashishga tayyor emas edi, garchi jamoa yetakchilar safida bo‘lgan bo‘lsa-da. Ammo hozirda jamoada chempionlik uchun barcha imkoniyatlar mavjud.
Bulykin bu safar jamoa yaxshi natijaga erishishiga umid bildirganini ta’kidladi. O‘tgan mavsum yakunlariga ko‘ra, Rossiya Premyer-ligasida "Lokomotiv" turnir jadvalida oltinchi o‘rinda joy oldi.
Hozirda esa jamoa bosh murabbiyi Mixail Galaktionov rahbarligida chempionatning yuqori pog‘onasida bormoqda. Ular uchta o‘yindan so‘ng to‘qqiz ochko jamg‘argan va peshqadamlik qilmoqda.
Ma’lumot uchun, 9-avgust kuni "Lokomotiv" o‘z maydonida "Spartak" jamoasini qabul qiladi. Ushbu uchrashuv jamoa uchun muhim sinov bo‘lishi kutilmoqda.
Muxlislar "Lokomotiv"dan yaxshi natija kutmoqda. O‘zbekiston futbol ishqibozlari ham ushbu uchrashuv natijalarini diqqat bilan kuzatmoqda.

Булыкин: Локомотив готов к чемпионству, возможностей достаточно
Бывший футболист "Локомотива" Дмитрий Булыкин высказал свое мнение о возможностях "железнодорожников" в текущем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в прошлом году "Локомотив" не был готов бороться за чемпионство, хотя команда и находилась в числе лидеров. Однако сейчас в команде есть все возможности для чемпионства.
Булыкин отметил, что на этот раз надеется на хорошие результаты команды. По итогам прошлого сезона "Локомотив" занял шестое место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги.
В настоящее время команда под руководством главного тренера Михаила Галактионова идет на верхней ступени чемпионата. После трех игр они набрали девять очков и занимают первое место.
Для справки, 9 августа "Локомотив" примет на своем поле команду "Спартак". Эта встреча ожидается как важное испытание для команды.
Фанаты ожидают хорошего результата от "Локомотива". Футбольные болельщики Узбекистана также внимательно следят за результатами этой встречи.