Krugovoy Chelestini ko‘rsatmalari haqida gapirdi
Moskvaning CSKA jamoasi futbolchisi Danil Krugovoy jurnalistlar bilan suhbatda bosh murabbiy Fabio Chelestini o‘yin oldidan aytgan gaplari haqida to‘xtaldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, murabbiy har doim futbolchilarga o‘z kuchlariga ishonish va maydonda erkin harakat qilish lozimligini ta’kidlaydi. Fabio Chelestini futbolchilardan himoyada ortiqcha vaqt o‘tkazmasdan, faol va ochiq o‘yin namoyish etishni so‘raydi.
Ularning asosiy maqsadi – har bir uchrashuvda o‘z imkoniyatlaridan to‘liq foydalanish va g‘alabaga intilishdir. Rossiya Premer-ligasi uchinchi turida CSKA safarda Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasiga qarshi bahs olib bordi.
Uchrashuv teng kurashlarda o‘tib, 1:1 hisobida durang natija qayd etildi. Ushbu natijadan so‘ng Chelestini boshchiligidagi jamoa besh ochko to‘pladi va musobaqa jadvalida sakkizinchi o‘ringa joylashdi.
Jamoa oldinda yana ko‘plab muhim o‘yinlar kutib turganini, har bir uchrashuvda bor kuchini ishga solishini bildirgan. CSKA futbolchilari murabbiy ko‘rsatmalariga amal qilib, yuqori natijalarga erishishga harakat qilmoqda.

Говорил о показаниях кругового челестина
Игрок московского ЦСКА Данил Круговой в интервью с журналистами остановился на словах главного тренера Фабио Челестини, сказанных перед игрой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, тренер всегда подчеркивает, что игроки должны верить в свои силы и свободно действовать на поле. Фабио Челестини просит футболистов демонстрировать активную и открытую игру, не проводя лишнего времени в защите.
Их основная цель – полностью использовать свои возможности в каждой встрече и стремиться к победе. В третьем туре Российской Премьер-Лиги ЦСКА сыграл в гостях против петербургского "Зенита".
Матч прошел в равной борьбе, и был зафиксирован ничейный результат 1:1. После этого результата команда под руководством Челестини набрала пять очков и заняла восьмое место в турнирной таблице.
Команда заявила, что впереди их ждут еще много важных игр, и в каждой встрече они будут выкладываться на полную катушку. Футболисты ЦСКА, следуя указаниям тренера, стараются добиться высоких результатов.