Karpin qo‘l ostida futbolchilar ovqatlanishga jiddiy e’tibor bermoqda
“Dinamo” futbol klubi yarim himoyachisi Egor Smelov bosh murabbiy Valeriy Karpin bilan ishlash tajribasi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, hozirgi vaqtda futbolchilar sog‘lom ovqatlanishga ko‘proq e’tibor qaratmoqda va bu masalaga jiddiy yondashmoqda. Shuningdek, mashg‘ulotlar ham kuchaygan.
Smelovning so‘zlariga ko‘ra, maydonda ham o‘zgarishlar yaqqol sezilmoqda. Biroq u taktikaga oid tafsilotlarni oshkor qilishdan tiyildi.
Eslatib o‘tamiz, Valeriy Karpin joriy yil yozida “Dinamo” klubiga bosh murabbiy etib tayinlangan va u klub bilan uch yillik shartnoma imzolagan. Musobaqaning dastlabki uch turidan so‘ng, “Dinamo” jamoasi to‘rt ochko jamg‘argan holda Rossiya chempionatining turnir jadvalida o‘ninchi o‘rinda bormoqda.
Navbatdagi, to‘rtinchi tur doirasida “Dinamo” jamoasi Valeriy Karpin boshchiligida “Sochi” klubi bilan to‘qnash keladi. Mazkur uchrashuv jamoaning keyingi natijalariga qanday ta’sir ko‘rsatishi hozircha noma’lum, ammo muxlislar uchrashuvdan ijobiy natija kutmoqda.

Под руководством Карпина футболисты серьезно относятся к питанию
Полузащитник футбольного клуба "Динамо" Егор Смелов поделился своими мыслями о работе с главным тренером Валерием Карпиным. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в настоящее время футболисты уделяют больше внимания здоровому питанию и серьезно подходят к этому вопросу. Также тренировки стали более интенсивными.
По словам Смелова, изменения на поле также заметны. Однако он воздержался от раскрытия деталей тактики.
Напомним, Валерий Карпин был назначен главным тренером клуба "Динамо" летом текущего года и подписал трехлетний контракт с клубом. После первых трех туров турнира команда "Динамо" занимает десятое место в таблице чемпионата России, набрав четыре очка.
В следующем, четвертом туре команда "Динамо" под руководством Валерия Карпина встретится с клубом "Сочи". Как этот матч повлияет на дальнейшие результаты команды, пока неизвестно, но болельщики ожидают положительного результата от встречи.