Syomin: Iordaniya Rossiya uchun kuchli raqib bo‘ladi
Mashhur murabbiy Yuriy Syomin Rossiya terma jamoasining yaqin oradagi raqibi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
4-sentabr kuni Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa Iordaniya terma jamoasiga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazadi. O‘yin qayerda bo‘lib o‘tishi haqida keyinroq e’lon qilinadi.
Syominning aytishicha, Iordaniya terma jamoasi oddiy yoki kuchsiz raqib emas. Ular jahon chempionatiga yo‘llanma olgan va ma’lum darajada kuchga ega.
Uning fikriga ko‘ra, bu o‘yin Rossiya terma jamoasi uchun yaxshi sinov bo‘ladi. Ma’lumot uchun, Iordaniya terma jamoasi joriy yil boshida ilk bor jahon chempionati yo‘llanmasini qo‘lga kiritdi.
Ular 2026-yilgi mundialda ilk marta qatnashadi. Shuni ham ta’kidlash kerakki, Rossiya terma jamoasi hozirda Yevropa va jahon futbol tashkilotlari sanksiyalari ostida.
Shu sababli, Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa hozircha faqat o‘rtoqlik uchrashuvlari o‘tkazishi mumkin. Bu sharoitda Iordaniyaga qarshi o‘yin jamoaning hozirgi holatini baholash uchun muhim sinov bo‘lib xizmat qiladi.

Сёмин: Иордания станет сильным соперником для России
Знаменитый тренер Юрий Сёмин высказал свое мнение о ближайшем сопернике сборной России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
4 сентября команда под руководством Валерия Карпина проведет товарищеский матч против сборной Иордании. Место проведения игры будет объявлено позже.
По словам Сёмина, сборная Иордании не является простой или слабой соперницей. Они получили путевку на чемпионат мира и обладают определенной силой.
По его мнению, эта игра станет хорошей проверкой для сборной России. Для справки, сборная Иордании впервые получила путевку на чемпионат мира в начале этого года.
Они впервые примут участие в mundial 2026 года. Также стоит отметить, что сборная России в настоящее время находится под санкциями европейских и мировых футбольных организаций.
По этой причине команда под руководством Валерия Карпина пока может проводить только товарищеские матчи. В этих условиях игра против Иордании станет важной проверкой для оценки текущего состояния команды.