Zaxaryan sog‘lig‘i hali to‘liq tiklanmagan, ishtiroki noma’lum
Real Sosedad futbol jamoasining matbuot kotibi Yon Ander Munduate jamoa yarim himoyachisi Arsen Zaxaryanning sog‘lig‘i va tayyorgarlik holati haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq, 22 yoshli rossiyalik futbolchi individual dastur asosida mashg‘ulot o‘tkazayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Munduatening aytishicha, hozircha Zaxaryan to‘liq tayyor emas va shu sababli u bugungi mashg‘ulotni asosiy jamoa bilan emas, alohida tartibda o‘tkazdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Zaxaryan hafta oxirida bo‘lib o‘tadigan Bornmutga qarshi o‘yinga tayyor bo‘ladimi yoki yo‘qmi, bu hali aniq emas. Barcha holatlar o‘yin oldidan ko‘rib chiqiladi.
Yangi mavsum Ispaniya chempionatining boshlanishi 15-avgustga rejalashtirilgan. O‘tgan mavsumda Arsen Zaxaryan jami to‘rt o‘yinda maydonga tushgan.
Shu o‘yinlarda u bir marta gol urishga va bir marta golli uzatma berishga muvaffaq bo‘lgan. Jamoa rahbariyati va murabbiylar shtabi futbolchining sog‘lig‘i va sport formasini diqqat bilan kuzatib bormoqda.

Захарян здоровье еще не полностью восстановлено, участие неизвестно
Пресс-секретарь футбольной команды Реал Соседад Йон Андер Мундуате сообщил о состоянии здоровья и подготовке полузащитника Арсена Захаряна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появились сообщения о том, что 22-летний российский футболист проводит тренировки по индивидуальной программе. По словам Мундуате, на данный момент Захарян не полностью готов, и поэтому он провел сегодняшнюю тренировку не с основной командой, а в отдельном порядке.
По его словам, неясно, будет ли Захарян готов к игре против Борнмута, которая состоится в выходные. Все обстоятельства будут рассмотрены перед игрой.
Новый сезон чемпионата Испании запланирован на 15 августа. В прошлом сезоне Арсен Захарян выходил на поле в четырех матчах.
В этих играх он смог забить один гол и сделать одну голевую передачу. Руководство команды и тренерский штаб внимательно следят за состоянием здоровья и спортивной формы футболиста.