Tyukavin: “Krasnodarga qarshi o‘yin juda qiyin bo‘ldi”
Konstantin Tyukavin Moskva shahrining "Dinamo" futbol jamoasida hujumchi sifatida harakat qiladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yaqinda jamoasi "Krasnodar"ga qarshi o‘tkazgan uchrashuv bo‘yicha o‘z fikrini bildirdi. Rossiya chempionatining uchinchi turi doirasidagi bu bellashuv 0:1 hisobida yakunlandi.
Tyukavin ushbu o‘yindan so‘ng bergan izohida: "O‘yin qiyin o‘tdi, 'Krasnodar'ga qarshi bahslar har doim og‘ir kechadi. Hozircha alohida vaziyatlarni ajratib ko‘rsatish qiyin, bu borada murabbiylar shtabi ishlaydi", deya ta’kidladi.
Shuningdek, futbolchi hozirda og‘ir jarohatdan so‘ng tiklanayotganini ham aytib o‘tdi. Unga ko‘ra, jamoa ushbu uchrashuvdagi asosiy holatlarni alohida yig‘ilishda batafsil tahlil qiladi.
Eslatib o‘tamiz, "Dinamo" joriy yilning iyun oyida yangi bosh murabbiy Valeriy Karpinni ishga oldi. Jamoa Rossiya oliy ligasining dastlabki to‘rt turida 3 ochko to‘plagan va hozirda turnir jadvalida o‘ninchi o‘rinda bormoqda.

Tyukavin: “Игра против Краснодара была очень сложной”
Константин Тюкавин выступает в футбольной команде "Динамо" города Москвы в качестве нападающего. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он недавно высказал свое мнение о матче, который его команда провела против "Краснодара". Это противостояние в рамках третьего тура чемпионата России завершилось со счетом 0:1.
Тюкавин в комментарии после этой игры отметил: "Игра прошла сложно, матчи против 'Краснодара' всегда тяжелые. Пока трудно выделить какие-то отдельные моменты, над этим работает тренерский штаб", - подчеркнул он.
Также футболист отметил, что в настоящее время восстанавливается после тяжелой травмы. По его словам, команда подробно проанализирует основные моменты этого матча на отдельном собрании.
Напомним, что "Динамо" в июне текущего года наняло нового главного тренера Валерия Карпина. Команда набрала 3 очка в первых четырех турах российской высшей лиги и сейчас занимает десятое место в турнирной таблице.