Madridning “Real” klubi yetakchi futbolchilaridan biri bo‘lgan Kiliyan Mbappega 10-raqamli futbolka topshirilgach, jamoada 9-raqam bo‘sh qoldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub rahbariyati ushbu raqamni kimga berish masalasida qaror qabul qildi. Ma’lumotlarga ko‘ra, endi 9-raqam “Real” hujumchisi Gonsalo Garsiyaga tegishli bo‘ladi.
Jamoa bosh murabbiyi Xabi Alonso yosh futbolchi Garsiyaning salohiyatiga yuqori baho bermoqda. Shu sababli, 21 yoshli futbolchi 2025/2026 yilgi mavsumda “Real”ning asosiy tarkibida to‘p suradi.
Avvalroq Gonsalo Garsiya klubning zaxira jamoasida o‘ynagan edi. Ta’kidlash joiz, Gonsalo Garsiya o‘zini xalqaro maydonda ham ko‘rsatishga erishdi.
U AQSHda o‘tgan Klub jahon chempionatida ishtirok etdi va olti o‘yinda to‘rtta gol urib, bir marotaba hamkoriga golli uzatma berdi. Bu natijalar uning asosiy jamoada o‘ynashiga imkon yaratdi.

“Реалу” новый номер 9 был передан Гонсало Гарсии
После того как клуб “Реал” из Мадрида вручил футболку с номером 10 одному из своих ведущих игроков Килиану Мбаппе, номер 9 остался вакантным. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Руководство клуба приняло решение о том, кому передать этот номер. Согласно информации, теперь номер 9 будет принадлежать нападающему “Реала” Гонсало Гарсии.
Главный тренер команды Хаби Алонсо высоко оценивает потенциал молодого футболиста Гарсии. Поэтому 21-летний игрок будет выступать в основном составе “Реала” в сезоне 2025/2026.
Ранее Гонсало Гарсия играл в резервной команде клуба. Стоит отметить, что Гонсало Гарсия также сумел проявить себя на международной арене.
Он участвовал в клубном чемпионате мира, который прошел в США, и забил четыре гола в шести матчах, а также один раз ассистировал своему партнеру. Эти результаты открыли ему возможность играть в основной команде.