Rodriqo “Real”dan ketish uchun ariza bermadi
"Real" jamoasi hujumchisi Rodriqo bosh murabbiy Xabi Alonsoning oldiga uchrashgan, biroq ushbu uchrashuvdan so‘ng transfer uchun ariza topshirmagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Ben Jeykobs o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasida ma’lum qilgan. Avvalroq matbuotda Rodriqo kelajagi borasida qaror qabul qilish uchun Alonso bilan suhbatlashishi, aynan shu uchrashuvdan keyin futbolchining yangi mavsumdagi imkoniyatlari haqida ma’lumot olishi haqida xabarlar chiqqan edi.
Jeykobsning yozishicha, seshanba tongiga qadar "Real" klubi Rodriqo bo‘yicha hech qanday rasmiy taklif olmagan. "Tottenhem" klubi tomonidan Rodriqoga qiziqish bildirildi degan ma’lumotlar haqiqatga mos kelmaydi.
Madrid klubi 24 yoshli braziliyalik futbolchini faqat u o‘zi ketishni istasa sotishga tayyor. Transfermarkt portali Rodriqoning narxini 90 million yevro deb baholagan.

Родриго не подал заявление на уход из "Реала"
Нападающий "Реала" Родриго встретился с главным тренером Хаби Алонсо, однако после этой встречи не подал заявку на трансфер. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом журналист Бен Джейкобс сообщил на своей странице в социальных сетях. Ранее в прессе появлялись сообщения о том, что Родриго должен обсудить свое будущее с Алонсо, и именно после этой встречи футболист получит информацию о своих возможностях в новом сезоне.
По словам Джейкобса, до утра вторника "Реал" не получал никаких официальных предложений по Родриго. Сообщения о том, что "Тоттенхэм" проявляет интерес к Родриго, не соответствуют действительности.
Мадридский клуб готов продать 24-летнего бразильского футболиста только в том случае, если он сам захочет уйти. Портал Transfermarkt оценил стоимость Родриго в 90 миллионов евро.