Axmat rahbariyati Cherchesovga transferlar bo‘yicha va’da berdi
Grozniy shahrining “Axmat” futbol klubi rahbariyati vakili, bosh direktor lavozimida faoliyat yuritayotgan Ahmed Aydamirov, jamoaga yangi bosh murabbiy tayinlanishi borasida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, ilgari lavozimidan ozod etilgan Aleksandr Storojuk o‘rniga Stanislav Cherchesov bosh murabbiy etib tayinlanadi. Stanislav Cherchesov avval Rossiya terma jamoasida ishlagan hamda Polsha va Vengriyada bir necha sovrinlarni qo‘lga kiritgan tajribali mutaxassis hisoblanadi.
Yangi murabbiy uchun transferlar masalasi haqida so‘z yuritilar ekan, Ahmed Aydamirov barcha masalalar muhokama qilinganini, tomonlar kelishuvga erishishga harakat qilayotganini ta’kidladi. U, shuningdek, jamoa oldida turgan vazifalar va kelajakda amalga oshiriladigan ishlar haqida ham qisqacha to‘xtalib o‘tdi.
Hozirda “Axmat” jamoasi Rossiya Premer-ligasining uch turida uch marta mag‘lubiyatga uchragan va turnir jadvalida o‘n uchinchi o‘rinda bormoqda. Klub rahbariyati va murabbiylar shtabi natijalarni yaxshilash hamda jamoani yuqori pog‘onalarga olib chiqish ustida ish olib bormoqda.

Ахмат руководство дало обещание Черчесову по трансферам
Представитель руководства футбольного клуба "Ахмат" из города Грозный, генеральный директор Ахмед Айдамиров высказал свое мнение о назначении нового главного тренера команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что вместо освобожденного от должности Александра Сторожука главным тренером будет назначен Станислав Черчесов. Станислав Черчесов является опытным специалистом, который ранее работал в сборной России и завоевал несколько трофеев в Польше и Венгрии.
Говоря о вопросах трансферов для нового тренера, Ахмед Айдамиров отметил, что все вопросы обсуждены и стороны пытаются достичь соглашения. Он также кратко остановился на задачах, стоящих перед командой, и предстоящих работах.
В настоящее время команда "Ахмат" потерпела три поражения в трех турах Российской Премьер-лиги и занимает тринадцатое место в турнирной таблице. Руководство клуба и тренерский штаб работают над улучшением результатов и поднятием команды на более высокие позиции.