Saragosa shahrida harakat boshlandi, chunki bu shahar 2030 yilgi jahon chempionati o‘yinlari o‘tkaziladigan joylardan biri sifatida tanlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shu munosabat bilan shaharga yangi stadion kerak bo‘ladi. Hozirgi “Romareda” stadioni FIFA tomonidan bunday yirik musobaqalar uchun qo‘yilgan zamonaviy talab va standartlarga javob bermaydi.
Shu sababli yangi arena qurilishi rejalashtirilmoqda. Stadionni yangilash ishlari sentyabr oyining oxirida boshlanishi belgilangan.
Bu vaqt davomida “Saragosa” futbol jamoasi o‘z uy o‘yinlarini boshqa stadion, ya’ni “Iberkaxa”da o‘tkazadi. Rejalarga ko‘ra, 2027 yilga kelib, “Saragosa” jamoasi qayta ta’mirlangan va zamonaviy talablar asosida jihozlangan o‘z stadioniga qaytadi.
Ma’lumki, Ispaniya terma jamoasi hozirgi vaqtda Yevropa chempioni hisoblanadi. Bu o‘zgarishlar Saragosa shahrining sport infratuzilmasini yanada rivojlantirishga xizmat qiladi.
Yangi stadion nafaqat futbolchilar, balki tomoshabinlar uchun ham qulay va zamonaviy bo‘lishi ko‘zda tutilgan. Shu orqali shahar xalqaro musobaqalarni yuqori darajada o‘tkazish imkoniyatiga ega bo‘ladi.

Строительство нового стадиона в Сарагосе начнется в сентябре
В Сарагосе начались действия, так как этот город был выбран в качестве одного из мест проведения игр чемпионата мира 2030 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В связи с этим городу потребуется новый стадион. Текущий стадион "Ромареда" не соответствует современным требованиям и стандартам, установленным FIFA для таких крупных соревнований.
По этой причине планируется строительство новой арены. Работы по обновлению стадиона должны начаться в конце сентября.
В это время футбольная команда "Сарагоса" будет проводить свои домашние игры на другом стадионе, а именно на "Иберкаха". Согласно планам, к 2027 году команда "Сарагоса" вернется на свой стадион, который будет отремонтирован и оснащен в соответствии с современными требованиями.
Известно, что сборная Испании в настоящее время является чемпионом Европы. Эти изменения будут способствовать дальнейшему развитию спортивной инфраструктуры города Сарагоса.
Новый стадион должен быть удобным и современным как для игроков, так и для зрителей. Это позволит городу проводить международные соревнования на высоком уровне.