Jovanni Simeone «Torino»ga o‘tishi arafasida turibdi
«Napoli» hujumchisi Jovanni Simeone «Torino» jamoasiga o‘tishga juda yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klublar transfer bo‘yicha og‘zaki kelishuvga erishgan. Ma’lumotlarga ko‘ra, futbolchining transfer narxi 8 million yevro etib belgilangan.
Hozirda Simeone tibbiy ko‘rikdan o‘tishi kutilmoqda. Bu jarayon «Napoli» rasmiy tarzda «Torino»ning taklifini qabul qilganidan so‘ng amalga oshiriladi.
Ma’lumot uchun, «Napoli» Jovanni Simeoneni 2023 yil yozida «Verona»dan 12 million yevro evaziga xarid qilgan edi. O‘tgan mavsumda Simeone Antonio Konte boshchiligidagi jamoa tarkibida jami 33 uchrashuvda maydonga tushdi.
U ikki bor raqib darvozasini ishg‘ol qildi va ikki marta sheriklariga golli uzatma berdi. O‘tgan mavsum Italiya chempionati yakunlariga ko‘ra, «Torino» 11-o‘rinni egalladi.
«Napoli» esa musobaqani birinchi o‘rinda yakunladi. Shu bilan birga, Simeonening yangi jamoada qanday o‘yin ko‘rsatishi futbol jamoatchiligi tomonidan katta qiziqish bilan kuzatilmoqda.

Георгий Джикия: "Антальяспор"да всё хорошо
Нападающий «Наполи» Джованни Симионе очень близок к переходу в команду «Торино». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клубы достигли устной договоренности по трансферу. Согласно информации, стоимость трансфера футболиста установлена на уровне 8 миллионов евро.
В настоящее время ожидается, что Симионе пройдет медицинское обследование. Этот процесс будет осуществлен после того, как «Наполи» официально примет предложение «Торино».
Для справки, «Наполи» приобрел Джованни Симионе летом 2023 года за 12 миллионов евро у «Вероны». В прошлом сезоне Симионе провел в составе команды под руководством Антонио Конте в общей сложности 33 матча.
Он дважды поразил ворота соперника и дважды ассистировал своим партнерам. По итогам прошлого сезона чемпионата Италии «Торино» занял 11-е место.
«Наполи» же завершил соревнование на первом месте. При этом, как Симионе проявит себя в новой команде, с большим интересом наблюдает футбольное сообщество.