Xavi Simons transferi Chelsi va Leyptsig muzokaralariga bog‘liq
Hujumkor yarim himoyachi Xavi Simonsning RB Leyptsig jamoasidan Chelsi klubiga o‘tishi hozircha yakunlanmadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi haftalarda ommaviy axborot vositalarida niderlandiyalik futbolchining "ko‘klar" safiga o‘tishi deyarli aniq ekani haqida xabarlar tarqalmoqda. Biroq, hozircha ushbu bitim imzolanmagan.
Mashhur sport jurnalisti Fabrizio Romano bergan ma’lumotga ko‘ra, bunga kamida ikki sabab bor. Birinchidan, RB Leyptsig klubi hozirda hujumchi Benjamin Sheshkoni sotish bo‘yicha muzokaralarga e’tibor qaratgan.
Ikkinchidan, Chelsi jamoasi ham tarkibidagi ayrim futbolchilarni boshqa klublarga o‘tkazish bilan band. Shu sababli, Simons bo‘yicha hal qiluvchi muzokaralar yuqoridagi transfer ishlari yakunlangach boshlanishi kutilmoqda.
22 yoshli futbolchining o‘zi Chelsi klubiga o‘tishga qat’iy qaror qilgan va ayrim manbalarga ko‘ra, u allaqachon uzoq muddatli shartnoma shartlariga rozilik bildirgan. Hozircha tomonlar o‘rtasida yakuniy kelishuvga erishilmagan bo‘lsa-da, klub rahbariyati yaqin kunlarda barcha masalalarni hal qilishga harakat qilmoqda.

Трансфер Хави Симонса зависит от переговоров между Челси и Лейпцигом
Нападающий полузащитник Хави Симонс пока не завершил переход из РБ Лейпциг в клуб Челси. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последние недели в СМИ появляются сообщения о том, что переход нидерландского футболиста в "синих" почти определен. Однако пока сделка не подписана.
По информации известного спортивного журналиста Фабрицио Романо, на это есть как минимум две причины. Во-первых, клуб РБ Лейпциг сейчас сосредоточен на переговорах по продаже нападающего Бенжамена Шешко.
Во-вторых, команда Челси также занята передачей некоторых своих игроков в другие клубы. Поэтому решающие переговоры по Симонсу ожидаются после завершения вышеупомянутых трансферных дел.
22-летний футболист сам решительно настроен перейти в клуб Челси, и по некоторым источникам, он уже согласился на условия долгосрочного контракта. Хотя окончательное соглашение между сторонами еще не достигнуто, руководство клуба старается решить все вопросы в ближайшие дни.