Gonsalo Garsiya “Real” bilan yangi shartnoma imzolaydi
Madridning “Real” jamoasi hujumchisi Gonsalo Garsiya klub bilan yangi shartnoma imzolaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirgi shartnomasi 2027 yil o‘rtalarida yakuniga yetadi, biroq tomonlar uni yaqin orada uzaytirishga kelishib olgan. Mahalliy nashrlarning xabar berishicha, 21 yoshli futbolchi bilan shartnomani uzaytirish deyarli hal bo‘lgan va yaqin kunlarda rasmiy bitim imzolanadi.
Gonsalo Garsiya “Real”ning asosiy tarkibida 12 ta o‘yinda maydonga tushib, beshta gol va ikkita golli uzatmaga mualliflik qilgan. Yosh futbolchi joriy yil yozida o‘tgan Klublar o‘rtasidagi Jahon chempionatida ham o‘zini ko‘rsatdi.
U musobaqaning oltita bahsida to‘rtta gol va bitta samarali pas bilan ajralib turdi. “Real” jamoasi 19 avgust kuni o‘z maydonida “Osasuna”ga qarshi bahs olib boradi.
Ushbu uchrashuv Ispaniya chempionati — La Liga yangi mavsumining birinchi turi doirasida bo‘lib o‘tadi. Mazkur o‘yinda ham Garsiyaning ishtiroki kutilmoqda.

Гонсало Гарсия подпишет новый контракт с “Реалом”
Нападающий мадридского «Реала» Гонсало Гарсия подпишет новый контракт с клубом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Текущий контракт истекает в середине 2027 года, однако стороны договорились о его продлении в ближайшее время. По сообщениям местных изданий, продление контракта с 21-летним футболистом почти решено, и в ближайшие дни будет подписано официальное соглашение.
Гонсало Гарсия сыграл в 12 матчах основного состава «Реала», забив пять голов и сделав две голевые передачи. Молодой футболист также проявил себя на прошедшем этим летом Чемпионате мира среди клубов.
Он выделился на турнире, забив четыре гола и сделав одну результативную передачу в шести матчах. Команда «Реал» 19 августа проведет матч против «Осасуны» на своем поле.
Эта встреча пройдет в рамках первого тура нового сезона чемпионата Испании — Ла Лиги. Ожидается, что Гарсия также примет участие в этом матче.