Chernov «Krylya Sovetov»ga o‘tishi haqida gapirdi
«Spartak» futbol klubi himoyachisi Nikita Chernov boshqa bir rossiyalik jamoa – «Krylya Sovetov»ga o‘tishi mumkinligi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Nikita Chernovning aytishicha, u Samara shahriga yaxshi kayfiyatda qaytmoqda. Futbolchi o‘ynashni istashini, jamoaga foyda keltirishga harakat qilishini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, «Krylya Sovetov» jamoasi unga deyarli o‘z uyidek yaqin. Ma’lumot uchun, o‘tgan mavsumda Nikita Chernov 11 ta o‘yinda maydonga tushib, bir marta golli uzatma amalga oshirgan.
Himoyachining transfer narxi bir yarim million yevroga baholanmoqda. Uning «Spartak» bilan amaldagi mehnat shartnomasi kelasi yil oxirigacha davom etadi.
Eslatib o‘tamiz, Nikita Chernov Rossiya chempionatida tajribali futbolchi hisoblanadi. U o‘zining professional faoliyatida turli jamoalarda o‘ynab, muhim natijalarga erishgan.

Чернов рассказал о переходе в «Крылья Советов»
Защитник футбольного клуба «Спартак» Никита Чернов высказал свое мнение о возможном переходе в другую российскую команду – «Крылья Советов». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Никиты Чернова, он возвращается в Самару в хорошем настроении. Футболист подчеркнул, что хочет играть и старается принести пользу команде.
По его словам, команда «Крылья Советов» для него почти как родной дом. Для справки, в прошлом сезоне Никита Чернов вышел на поле в 11 матчах и сделал одну голевую передачу.
Цена трансфера защитника оценивается в полтора миллиона евро. Его действующий трудовой контракт со «Спартаком» продлится до конца следующего года.
Напомним, Никита Чернов является опытным футболистом в российском чемпионате. Он добился значительных результатов, играя за различные команды в своей профессиональной карьере.