«Zenit» futbol klubining yangi a’zosi, argentinalik himoyachi Roman Vega Sankt-Peterburg jamoasidagi dastlabki taassurotlari haqida so‘z yuritdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoaning infratuzilmasi, xususan, sport bazasi va stadionidagi sharoitlarni yuqori baholadi. Vega o‘z so‘zida, bu infratuzilma xalqaro mezonlarga to‘liq javob berishini va u ko‘rgan eng yaxshi sport inshootlaridan biri ekanini ta’kidladi.
Uning aytishicha, klubda futbolchilar uchun barcha zarur sharoitlar yaratilgan. Ayni paytda Rossiya Premer-ligasida uchta tur o‘tkazilib, Sergey Semak boshchiligidagi «Zenit» besh ochko jamg‘argan va turnir jadvalida ettinchi o‘rinda bormoqda.
Navbatdagi turda Sankt-Peterburg klubi safarda Grozniyning «Axmat» jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu o‘yin 9-avgust kuni bo‘lib o‘tadi.
Vega yangi jamoasi safida muvaffaqiyatli o‘yin ko‘rsatishga intilayotganini bildirgan. Klub rasmiy sayti futbolchining fikrlariga keng o‘rin bergan.

Роман Вега: "Зенит" условия меня удивили
Новый член футбольного клуба "Зенит", аргентинский защитник Роман Вега поделился своими первыми впечатлениями о команде в Санкт-Петербурге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высоко оценил инфраструктуру команды, в частности, условия на спортивной базе и стадионе. Вега отметил, что эта инфраструктура полностью соответствует международным стандартам и является одной из лучших спортивных сооружений, которые он когда-либо видел.
По его словам, в клубе созданы все необходимые условия для футболистов. В настоящее время в Российской Премьер-лиге прошло три тура, и "Зенит" под руководством Сергея Семака набрал пять очков и занимает седьмое место в турнирной таблице.
В следующем туре санкт-петербургский клуб сыграет в гостях против грозненского "Ахмата". Этот матч состоится 9 августа.
Вега заявил, что стремится показать успешную игру в своем новом клубе. Официальный сайт клуба уделил большое внимание мнениям футболиста.