Qirg‘iz Respublikasi terma jamoasi bosh murabbiyi: "Jarohatlanganlar yo‘qligi quvonarli"
Qirg‘iz Respublikasi termasi bosh murabbiyi O‘zbekistonga qarshi uchrashuv oldidan jamoasining tayyorgarligi haqida to‘xtaldi.
Qirg‘iz Respublikasi terma jamoasi ayni paytda Bishkekda mashg‘ulotlar o‘tkazmoqda. Terma jamoa bosh murabbiyi Maksim Lisitsin tayyorgarlik jarayoni xususida so‘z yuritdi.
"Jamoaning tayyorgarligi reja bo‘yicha ketmoqda. Jarohatlanganlar yo‘qligi quvonarli. Biz bu jamoalarga qarshi avval ham o‘ynaganmiz. Futbolchilarga ularning odatiy xatolari va bizni g‘alabaga yetaklashi mumkin bo‘lgan ijobiy tomonlarini tahlil qilib berdik. Umid qilamizki, yigitlar maydonda barcha rejalarimizni amalga oshira olishadi", – dedi 47 yoshli mutaxassis.
Eslatib o‘tamiz, O‘zbekiston – Qirg‘iz Respublikasi bellashuvi 20 mart kuni "Bunyodkor" stadionida 21:00 da boshlanadi.

Глава тренерского штаба сборной Кыргызской Республики: "Отсутствие травм радует"
Главный тренер сборной Кыргызской Республики остановился на подготовке своей команды перед встречей с Узбекистаном.
Сборная Кыргызской Республики в настоящее время проводит тренировки в Бишкеке. Главный тренер сборной Максим Лисицин рассказал о процессе подготовки.
"Подготовка команды идет по плану. Отсутствие травмированных радует. Мы уже играли против этих команд раньше. Мы проанализировали привычные ошибки футболистов и положительные моменты, которые могут привести нас к победе. Надеемся, что ребята смогут реализовать все наши планы на поле", – сказал 47-летний специалист.
Напоминаем, что матч Узбекистан – Кыргызская Республика состоится 20 марта на стадионе "Бунёдкор" в 21:00.