Mostovoy: Jamoada hamma doim mamnun bo‘lmaydi
Aleksandr Mostovoy, ilgari poytaxtning Spartak jamoasi futbolchisi bo‘lgan, himoyachi Nikita Chernovning jamoa tarkibidan chetlatilgani yuzasidan o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, bosh murabbiy Dejan Stankovich futbolchini tarkibdan olib tashlagan va bu haqida hech qanday izoh bermagan. Chernovning so‘zlariga ko‘ra, u nafaqat o‘yinlarda, balki mashg‘ulotlarda ham ishtirok eta olmayapti.
Mostovoyning ta’kidlashicha, murabbiy va futbolchi o‘rtasida muloqot bo‘lmasligi to‘g‘ri emas, biroq bunday holatlar futbol jamoalarida tez-tez uchrab turadi. Mostovoy o‘z intervyusida shunday dedi: “Murabbiy futbolchi bilan gaplashmasa, bu normal holat emas.
Lekin har bir jamoada turli vaziyatlar bo‘ladi. Men futbol o‘ynagan davrlarimda ham jamoada hamma har doim mamnun bo‘lganini ko‘rmaganman.
Insonlar bir-biridan farq qiladi, ularning munosabatlari ham turlicha. Shuning uchun bu holat meni ajablantirmadi.” Avvalroq ommaviy axborot vositalarida Nikita Chernov 29 yoshda bo‘lib, “Krylya Sovetov” jamoasiga ijaraga berilishi mumkinligi haqida xabarlar tarqaldi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Samara klubi futbolchi bilan mavsum oxirigacha vaqtinchalik shartnoma tuzishni rejalashtirmoqda. Shu bilan birga, Chernovning “Spartak” bilan amaldagi shartnomasi 2026 yilning o‘rtalariga qadar kuchda qoladi.

Mostovoy: В команде не всегда все довольны
Александр Мостовой, ранее игрок столичного Спартака, высказал свое мнение по поводу исключения защитника Никиты Чернова из состава команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сообщается, что главный тренер Деян Станкович снял игрока с состава и не дал никаких комментариев по этому поводу. По словам Чернова, он не может участвовать не только в играх, но и на тренировках.
Мостовой отметил, что отсутствие общения между тренером и футболистом неправильно, однако такие ситуации часто встречаются в футбольных командах. Мостовой в своем интервью сказал: “Если тренер не разговаривает с футболистом, это ненормально.
Но в каждой команде бывают разные ситуации. Я не видел, чтобы в команде все всегда были довольны, когда играл в футбол.
Люди отличаются друг от друга, и их отношения тоже разные. Поэтому эта ситуация меня не удивила.” Ранее в средствах массовой информации появлялись сообщения о том, что Никита Чернов, которому 29 лет, может быть отдан в аренду в команду “Крылья Советов”.
По информации, клуб из Самары планирует заключить временный контракт с игроком до конца сезона. При этом действующий контракт Чернова со Спартаком остается в силе до середины 2026 года.