“Dinamo”ning o‘yini Bystrovni umidsizlantirdi
Uning fikricha, Karpin hali jamoani chempionlik uchun kurashishga to‘liq tayyorlay olmagan. Bystrovning so‘zlariga ko‘ra, hozir “Dinamo” jamoasining o‘yini yaxshi taassurot qoldirmayapti.
Uning ta’kidlashicha, “Dinamo” maydonda o‘zini juda ojiz ko‘rsatdi. Karpinga jamoani kerakli darajada tayyorlash uchun vaqt yetishmadi.
Odatda, Karpin boshchiligidagi jamoalar tezkor hujumlar uyushtiradi yoki yaxshi bosim o‘tkazadi, to‘pni nazorat qiladi va pastdan hujumga chiqadi. Biroq bu safar bu kabi o‘yin belgilarini ko‘rmadik.
Bystrovning fikriga ko‘ra, maydonda faqat “Krasnodar” jamoasi o‘ynadi. Uchrashuv “Krasnodar” foydasiga 1:0 hisobida yakunlandi.
Karpin boshchiligida “Dinamo” jamoasi dastlabki uch turda atigi to‘rt ochko to‘pladi va ikki gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Rossiya Kubogi doirasidagi birinchi o‘yinda ham “Dinamo” “Sochi” jamoasini katta qiyinchilik bilan mag‘lub etdi.
“Sochi” mavsum boshida o‘tkazgan to‘rt uchrashuvning barchasida imkoniyatni boy bergan edi. Bu bahsda “Dinamo” 3:2 hisobida zafar quchdi.

Игра "Динамо" разочаровала Быстрова
Бывший футболист “Зенита” Владимир Бистров заявил, что главному тренеру московского “Динамо” Валерию Карпину пока не дали достаточно времени. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, Карпин еще не смог полностью подготовить команду к борьбе за чемпионство. По словам Бистрова, сейчас игра “Динамо” не производит хорошего впечатления.
Он отметил, что “Динамо” на поле показало себя очень слабо. Карпину не хватило времени, чтобы подготовить команду на нужном уровне.
Обычно команды под руководством Карпина проводят быстрые атаки или хорошо прессингуют, контролируют мяч и атакуют снизу. Однако на этот раз таких игровых признаков мы не увидели.
По мнению Бистрова, на поле играла только команда “Краснодара”. Матч завершился со счетом 1:0 в пользу “Краснодара”.
Под руководством Карпина “Динамо” в первых трех турах набрало всего четыре очка и смогло забить два гола. В первом матче в рамках Кубка России “Динамо” также с большим трудом одержало победу над командой “Сочи”.
“Сочи” в начале сезона во всех четырех проведенных матчах упустило свои возможности. В этой встрече “Динамо” одержало победу со счетом 3:2.