Benjamin Sheshko “Manchester Yunayted”ga o‘tishi kelishildi
Sloveniya terma jamoasi hujumchisi Benjamin Sheshko Germaniyaning “RB Leyptsig” klubidan Angliyaning “Manchester Yunayted” jamoasiga o‘tadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda taniqli jurnalist Fabrizio Romano o‘z manbalari orqali xabar berdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, tomonlar muzokaralar olib bordi va ishchi shartnoma imzolash borasida kelishuvga erishdi.
Benjamin Sheshkoning “Manchester Yunayted” bilan tuzadigan shartnomasi 2030 yil yozigacha amal qiladi. Transfermarkt portali 22 yoshli futbolchining bozor qiymatini 70 million yevro deb baholamoqda.
Sheshkoning “RB Leyptsig” bilan amaldagi shartnomasi 2029 yil iyun oyining oxirigacha mo‘ljallangan. O‘tgan mavsumda Sheshko Germaniya Bundesligasida 33ta o‘yinda maydonga tushdi.
U ushbu uchrashuvlarda 13ta gol urdi va beshta golli uzatmani amalga oshirdi. Shu tariqa, yosh hujumchi o‘zining samarali o‘yinlari bilan e’tiborni tortdi va endi faoliyatini Angliyaning mashhur jamoasida davom ettiradi.

Бенджамин Шешко подписал контракт с «Манчестер Юнайтед»
Нападающий сборной Словении Бенжамин Шешко переходит из немецкого клуба «РБ Лейпциг» в английскую команду «Манчестер Юнайтед». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил известный журналист Фабрицио Романо через свои источники. Согласно информации, стороны провели переговоры и достигли соглашения о подписании рабочего контракта.
Контракт Бенжамина Шешко с «Манчестер Юнайтед» будет действовать до лета 2030 года. Портал Transfermarkt оценивает рыночную стоимость 22-летнего футболиста в 70 миллионов евро.
Действующий контракт Шешко с «РБ Лейпциг» рассчитан до конца июня 2029 года. В прошлом сезоне Шешко сыграл в 33 матчах в Бундеслиге.
Он забил 13 голов и сделал пять голевых передач в этих встречах. Таким образом, молодой нападающий привлек внимание своими результативными играми и теперь продолжит свою карьеру в известной английской команде.