Cherchesov: Akhmatda natijalar va qarashlar muhim
Grozniy shahri "Akhmat" futbol jamoasiga yangi bosh murabbiy etib Stanislav Cherchesov tayinlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U klub prezidenti Yakub Zakriyev haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Cherchesovning aytishicha, u "loyiha" so‘zini yoqtirmaydi, biroq yangi prezident klubni yuqori darajaga olib chiqishni istayotganini aniq tushuntirdi.
Shuningdek, prezident o‘z qarashlarini ochiq bayon qilgan. Cherchesovning ta’kidlashicha, qarashlar bir-biriga mos kelganda, ishni boshlash mumkin.
Eslatib o‘tamiz, Stanislav Cherchesov rasmiy ravishda chorshanba kuni "Akhmat" klubining bosh murabbiyi lavozimini egalladi. U bundan 12 yil avval ham ushbu jamoada ishlagan.
O‘sha paytda klub "Terek" nomi bilan tanilgan va Cherchesov 2011-2013 yillarda jamoani boshqargan edi. Joriy mavsum "Akhmat" uchun muvaffaqiyatsiz boshlandi.
Jamoa ketma-ket to‘rt o‘yinda mag‘lubiyatga uchradi, shulardan uchtasi Rossiya Premyer-ligasida, biri esa Rossiya Kubogida bo‘lib o‘tdi. Ushbu davrda jamoani Aleksandr Storojuk boshqarib kelgan edi.

Черчесов: В Ахмате важны результаты и взгляды
В городе Грозный новым главным тренером футбольной команды "Ахмат" назначен Станислав Черчесов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал свои мысли о президенте клуба Якубе Закриевом. По словам Черчесова, он не любит слово "проект", однако новый президент четко объяснил, что хочет вывести клуб на высокий уровень.
Кроме того, президент открыто изложил свои взгляды. Черчесов отметил, что когда взгляды совпадают, можно начинать работу.
Напоминаем, что Станислав Черчесов официально занял пост главного тренера клуба "Ахмат" в среду. Он уже работал в этой команде 12 лет назад.
В то время клуб был известен под названием "Терек", и Черчесов возглавлял команду в 2011-2013 годах. Текущий сезон начался для "Ахмата" неудачно.
Команда потерпела поражение в четырех матчах подряд, из которых три прошли в Российской Премьер-лиге, а один — в Кубке России. В этот период команду возглавлял Александр Сторожук.