Ardon Yashari 36 million yevroga “Milan”ga o‘tdi
Shveytsariya terma jamoasida o‘ynagan Ardon Yashari endi "Milan" klubi futbolchisi bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ilgari "Bryugge" jamoasi safida harakat qilgan va asosiy tayanch yarim himoyachi sifatida tanilgan. 23 yoshli futbolchi bilan "Milan" besh yillik shartnoma imzoladi.
Klublar o‘rtasidagi kelishuv qiymati 36 million yevro atrofida baholanmoqda. Ardon Yashari Shveytsariya va Shimoliy Makedoniya fuqaroligiga ega.
U Shveytsariya milliy terma jamoasi uchun to‘rtta o‘yin o‘tkazgan. Transfermarkt portali futbolchining transfer qiymatini 32 million yevro deb baholagan.
Yangi futbolchi dastlab "Lyutsern" klubida faoliyat boshlagan. 2024 yilda u "Bryugge" klubiga 6 million yevro evaziga o‘tgan edi.
Endi esa u "Milan" safida o‘zini ko‘rsatish imkoniyatiga ega bo‘ldi. Ma’lumotlarga ko‘ra, Ardon Yashari "Milan"ga o‘tish uchun bir necha kuchli klublarning taklifidan voz kechgan.
Bu esa uning yangi klubga bo‘lgan ishonchi va intilishini ko‘rsatadi. "Milan" yangi futbolchidan jamoaga katta foyda keltirishini kutmoqda.

Ардон Яшари перешел в "Милан" за 36 миллионов евро
Игрок сборной Швейцарии Ардон Яшари теперь является футболистом клуба «Милан». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее он выступал за команду «Брюгге» и был известен как основной опорный полузащитник. 23-летний футболист подписал пятилетний контракт с «Миланом».
Сумма соглашения между клубами оценивается примерно в 36 миллионов евро. Ардон Яшари имеет гражданство Швейцарии и Северной Македонии.
Он провел четыре матча за сборную Швейцарии. Портал Transfermarkt оценил трансферную стоимость футболиста в 32 миллиона евро.
Новый футболист начал свою карьеру в клубе «Люцерн». В 2024 году он перешел в клуб «Брюгге» за 6 миллионов евро.
Теперь у него есть возможность проявить себя в составе «Милана». По данным, Ардон Яшари отказался от предложений нескольких сильных клубов, чтобы перейти в «Милан».
Это свидетельствует о его доверии и стремлении к новому клубу. «Милан» ожидает, что новый футболист принесет команде большую пользу.