Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Vladislav Radimov yaqinlashib kelayotgan "Lokomotiv" va "Spartak" o‘rtasidagi derbi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, Mixail Galaktionov boshchiligidagi "Lokomotiv" jamoasi Premier-liganing to‘rtinchi tur uchrashuvida shubhasiz favorit hisoblanadi. Radimovning so‘zlariga ko‘ra, "Spartak" himoyasi kuchsiz bo‘lib, "Lokomotiv" hujumchilari gol ura olmasligi ehtimoldan yiroq.
Unga ko‘ra, "Lokomotiv" kamida ikki bor raqib darvozasini ishg‘ol qilishi mumkin, chunki jamoaning hujum chizig‘ida turli xil usullar paydo bo‘lgan. "Lokomotiv" va "Spartak" o‘rtasidagi uchrashuv shanba kuni, 9-avgust sanasida bo‘lib o‘tadi.
O‘yinning boshlanishi Moskva vaqti bilan soat 18:00 ga belgilangan. Ma’lumot uchun, Galaktionov boshqaruvidagi "Lokomotiv" jamoasi Premier-liganing dastlabki uch turida to‘liq g‘alaba qozonib, to‘qqiz ochko jamg‘argan va turnir jadvalida yetakchilik qilmoqda.
"Spartak" esa to‘rt ochko bilan 11-o‘rinda bormoqda. Shu sababli, Radimovning fikricha, "Lokomotiv" bu bahsda aniq ustunlikka ega.

Радимов: Локомотив забьет Спартаку как минимум два гола
Бывший футболист сборной России Владислав Радимов высказал свое мнение о предстоящем дерби между "Локомотивом" и "Спартаком". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда "Локомотив" под руководством Михаила Галaktionova безусловный фаворит в матче четвертого тура Премьер-лиги. По словам Радимова, защита "Спартака" слабая, и маловероятно, что нападающие "Локомотива" не смогут забить гол.
Он считает, что "Локомотив" может как минимум дважды поразить ворота соперника, так как в атакующей линии команды появились различные варианты. Матч между "Локомотивом" и "Спартаком" состоится в субботу, 9 августа.
Начало игры запланировано на 18:00 по московскому времени. Для справки, команда "Локомотив" под руководством Галaktionova одержала полные победы в первых трех турах Премьер-лиги, набрав девять очков и возглавляя турнирную таблицу.
"Спартак" же находится на 11-м месте с четырьмя очками. Поэтому, по мнению Радимова, "Локомотив" имеет явное преимущество в этом противостоянии.