Gavrilov: Spartak futbolchilarida mahorat yetishmayapti
Uning ta’kidlashicha, agar futbolchilar doimiy ravishda to‘g‘ri kurash olib borolmasa va to‘pni qoidabuzarliksiz olib qo‘ya olmasa, bu ularning mahorati yetishmasligidan dalolat beradi. Gavrilovning fikricha, bunday holat futbolchilarning bu boradagi ko‘nikmalari sust ekanini ko‘rsatadi.
Ma’lumot uchun, “Spartak” jamoasi futbolchilari joriy mavsum Rossiya chempionatida uch marotaba maydondan chetlatilgan. Ikki marta bu holat “Baltika” jamoasiga qarshi o‘yinda, ikkinchi turda yuz bergan.
O‘sha uchrashuvda “Spartak” 0:3 hisobida mag‘lub bo‘lgan. Yana bir chetlatish esa uchinchi turdagi “Akron”ga qarshi bahsda qayd etilgan va o‘yin 1:1 hisobida yakunlangan.
Keyingi, to‘rtinchi turda “Spartak” Cherkizovda turnir jadvalida yetakchilik qilayotgan “Lokomotiv” jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu o‘yin jamoa uchun muhim sinov bo‘lishi kutilmoqda.
Gavrilovning ta’kidlashicha, futbolchilarning harakatlarida mahorat yetishmasligi ular uchun salbiy oqibatlarga olib kelmoqda. Shu sababli, jamoa tarkibidagi futbolchilar o‘z ustida ishlashi va qoidabuzarliklarsiz to‘p uchun kurash olib borishni o‘rganishi zarur.

Гаврилов: У футболистов Спартака не хватает мастерства
Почетный член московского «Спартака» Юрий Гаврилов объяснил причины частых удалений футболистов «Спартака» с поля. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, если футболисты не могут постоянно вести борьбу правильно и забрать мяч без нарушений, это свидетельствует о нехватке их мастерства. По мнению Гаврилова, такая ситуация показывает, что навыки футболистов в этом отношении слабы.
Для справки, футболисты команды «Спартак» в текущем сезоне трижды были удалены с поля в чемпионате России. Два раза это произошло в игре против команды «Балтика» во втором туре.
В том матче «Спартак» проиграл со счетом 0:3. Еще одно удаление было зафиксировано в матче третьего тура против «Акрона», который завершился со счетом 1:1.
В следующем, четвертом туре «Спартак» выйдет на поле против команды «Локомотив», занимающей первое место в турнирной таблице. Эта игра ожидается как важное испытание для команды.
Гаврилов отметил, что нехватка мастерства в действиях футболистов приводит к негативным последствиям для них. Поэтому игроки команды должны работать над собой и учиться бороться за мяч без нарушений.