"Liverpul"ning sobiq himoyachisi Jeymi Karrager "Chelsi" klubining transfer bozoridagi faoliyatiga baho berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, "Chelsi" joriy yozgi transfer oynasida 324 million dollar sarflagan. Karragerning fikricha, bu xarajatlar klubga zudlik bilan natija olib kelmasligi mumkin.
Karrager, "Chelsi" jamoasiga qaraganda, ularning Klublar o‘rtasidagi Jahon chempionatida ko‘rsatgan o‘yinini esladi. U yangi murabbiy Mareska va muxlislar o‘rtasidagi aloqani mustahkamlash uchun bu turnir muhim rol o‘ynashini ta’kidladi.
Biroq, u transferlar jamoani chempionlikka yaqinlashtirishiga ishonch bildirmadi. So‘nggi yillarda tarkibda ko‘plab o‘zgarishlar bo‘lganiga qaramay, jamoaning umumiy o‘yin darajasi oshmaganini qayd etdi.
Karragerning aytishicha, Ko‘l Palmer jamoada yaxshi o‘yin namoyish etdi, biroq qanot hujumchilari bir-biriga juda o‘xshash. Masalan, Gittensning kelishi va Maduekening ketishi jamoa sifatiga sezilarli ta’sir ko‘rsatmagan.
Uning fikricha, jamoaning bir nechta pozitsiyalarida ham shunday holat kuzatilmoqda. "Chelsi" yangi mavsumni Angliya chempionatida amaldagi Kubok sohibi "Kristal Pelas"ga qarshi o‘yin bilan boshlaydi.

Karrager: Трансферы Челси не гарантируют чемпионство
Бывший защитник "Ливерпуля" Джейми Каррагер оценил деятельность клуба "Челси" на трансферном рынке. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, "Челси" потратил 324 миллиона долларов в текущем летнем трансферном окне. Каррагер считает, что эти расходы могут не принести клубу немедленных результатов.
Каррагер вспомнил игру "Челси" на клубном чемпионате мира. Он подчеркнул, что этот турнир сыграет важную роль в укреплении связи между новым тренером Маэска и болельщиками.
Однако он не выразил уверенности, что трансферы приблизят команду к чемпионству. Он отметил, что, несмотря на множество изменений в составе за последние годы, общий уровень игры команды не повысился.
По словам Каррагера, Коул Палмер продемонстрировал хорошую игру в команде, однако крайние нападающие слишком похожи друг на друга. Например, приход Гиттенса и уход Мадукенга не оказали значительного влияния на качество команды.
По его мнению, такая ситуация наблюдается и на нескольких позициях команды. "Челси" начнет новый сезон матчем против действующего обладателя Кубка Англии "Кристал Пэлас".