Germaniya futbol ittifoqi bosh direktori Andreas Rettig «Barselona» darvozaboni Mark-Andre ter Shtegen va klub o‘rtasidagi ziddiyat haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, 33 yoshli darvozabon va klub o‘rtasidagi munosabatlar uning jarohatini tasdiqlovchi tibbiy hujjatni imzolashdan bosh tortgani sababli keskinlashgan. Ter Shtegen bu hujjatni imzolamaganligi sababli, «Barselona» rejalariga o‘zgartirish kiritishga majbur bo‘ldi.
Chunki ushbu hujjat klubga futbolchining maoshining bir qismini boshqa futbolchilarni ro‘yxatdan o‘tkazish uchun sarflash imkonini berardi. Andreas Rettigning so‘zlariga ko‘ra, ter Shtegenning «Barselona» uchun qilgan xizmatlari klub tomonidan inobatga olinishi kerak edi.
Rettig bu masalada xolis baho bera olmasligini ham ta’kidladi. Mark-Andre ter Shtegen 2014 yildan buyon «Barselona» sharafini himoya qilib kelmoqda.
Yaqin kunlarda u sardorlik bog‘ichidan mahrum qilinishi mumkinligi ham aytilmoqda. Holat bo‘yicha klub rasmiylari tomonidan hozircha izoh berilmagan.

Футбольный союз Германии высказал свое мнение по поводу конфликта с Терштегеном
Генеральный директор Германского футбольного союза Андреас Реттиг высказался о конфликте между вратарем «Барселоны» Марком-Андре тер Штегеном и клубом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сообщается, что отношения 33-летнего вратаря и клуба обострились из-за его отказа подписать медицинский документ, подтверждающий его травму. Из-за того, что тер Штеген не подписал этот документ, «Барселона» была вынуждена внести изменения в свои планы.
Поскольку этот документ позволял клубу потратить часть зарплаты игрока на регистрацию других футболистов. По словам Андреаса Реттига, заслуги тер Штегена перед «Барселоной» должны были быть учтены клубом.
Реттиг также отметил, что не может дать беспристрастную оценку в этом вопросе. Марк-Андре тер Штеген защищает цвета «Барселоны» с 2014 года.
В ближайшие дни также сообщается, что он может быть лишен капитанской повязки. На данный момент официальные лица клуба не прокомментировали ситуацию.