Ardon Yashari Milan bilan shartnoma imzoladi, orzusi ushaldi
Milanning yangi futbolchisi Ardon Yashari jamoaga qo‘shilgach, o‘z taassurotlari bilan bo‘lishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Italiyaning mashhur futbol klubi Milan, Shveysariyalik futbolchi Ardon Yasharini Belgiyaning Bryugge klubidan sotib olgani haqida chorshanba kuni rasmiy ravishda e’lon qildi. Transfer narxi taxminan 36 million yevro bo‘lishi aytilmoqda.
Yashari Milan klubiga o‘tish borasidagi muzokaralar boshlangandaoq klubga va’da berganini ta’kidladi. U bolaligidan Milan safida o‘ynashni orzu qilganini va bu orzusi amalga oshganidan juda xursand ekanini bildirdi.
Shu haqda u MilanTV telekanaliga bergan intervyusida aytib o‘tdi. Ardon Yashari Bryugge safida jami 52 ta o‘yin o‘tkazib, to‘rt marotaba raqib darvozasini ishg‘ol qilgan va olti marta golli uzatma bergan.
Endilikda u Milan jamoasida o‘ynaydi. Futbolchining yangi klubi bilan tuzilgan shartnomasi 2030 yilning o‘rtalariga qadar amal qiladi.
Klub rahbariyati Yasharidan katta umid qilmoqda va muxlislar ham uning o‘yini jamoaga foyda keltirishiga ishonmoqda.

Ардон Яшари подписал контракт с Миланом, его мечта сбылась
Новый футболист Милана Ардон Яшари поделился своими впечатлениями после присоединения к команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известный итальянский футбольный клуб Милан официально объявил в среду о покупке швейцарского футболиста Ардона Яшари у бельгийского клуба Брюгге. Сумма трансфера, как сообщается, составляет около 36 миллионов евро.
Яшари отметил, что он пообещал клубу, как только начались переговоры о переходе в Милан. Он сообщил, что с детства мечтал играть за Милан и очень рад, что эта мечта сбылась.
Об этом он рассказал в интервью телеканалу MilanTV. Ардон Яшари провел в Брюгге в общей сложности 52 матча, забил четыре гола и сделал шесть голевых передач.
Теперь он будет играть за команду Милан. Контракт футболиста с новым клубом будет действовать до середины 2030 года.
Руководство клуба возлагает большие надежды на Яшари, и болельщики также уверены, что его игра принесет команде пользу.