Arshavin: Cherchesov bilan “Akhmat” quyi o‘ringa tushmaydi
Sobiq “Zenit” futbolchisi Andrey Arshavin Sankt-Peterburgning “Akhmat” klubi bosh murabbiyligiga Stanislav Cherchesov tayinlangani haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Arshavin tajribali mutaxassis jamoaning o‘yinini barqarorlashtira olishi va tarkib sifati tufayli yaxshi natijalarga erishishi mumkinligini ta’kidladi. Uning aytishicha, “Akhmat” hozirgi turnir jadvalidagi o‘rniga mos emas va to‘g‘ri ish olib borilsa, inqirozdan chiqib ketishi mumkin.
Arshavin shuningdek, Cherchesov jamoaga kelganidan so‘ng “Akhmat”ning o‘yini muvozanatli bo‘lishini kutmoqda. Uning fikricha, avvalgi bosh murabbiy Sidorjuk davrida ham jamoa yomon o‘ynamagan, biroq omad ularning tomonida bo‘lmagan.
Arshavin Cherchesovga katta o‘zgarishlar qilish shart emasligini, u jamoani quyi o‘rinlardan olib chiqishga qodir ekanini ta’kidladi. Unga ko‘ra, jamoa turnir jadvalida so‘nggi o‘rinlar uchun kurashib qolmaydi.
Ma’lumot uchun, “Akhmat” joriy mavsumni omadsiz boshladi. Klub ketma-ket to‘rtta uchrashuvda mag‘lub bo‘ldi, shundan uchtasi Rossiya Premer-ligasida bo‘lib o‘tdi.
Hozirda “Akhmat” turnir jadvalida 13-o‘rinni egallab turibdi. To‘rtinchi turda Cherchesov boshchiligidagi jamoa o‘z maydonida “Zenit”ni qabul qiladi.

Аршавин: Черчесов с "Ахматом" не опустится в низшую лигу
Бывший футболист «Зенита» Андрей Аршавин высказал свое мнение о назначении Станислава Черчесова на пост главного тренера клуба «Ахмат» из Санкт-Петербурга. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Аршавин отметил, что опытный специалист может стабилизировать игру команды и добиться хороших результатов благодаря качеству состава. По его словам, «Ахмат» не соответствует своему месту в текущей турнирной таблице, и при правильной работе команда может выйти из кризиса.
Аршавин также ожидает, что после прихода Черчесова игра «Ахмата» станет более сбалансированной. Он считает, что при предыдущем главном тренере Сидорюке команда тоже не играла плохо, но удача не была на их стороне.
Аршавин подчеркнул, что Черчесову не нужно вносить кардинальные изменения, он способен вывести команду из нижней части таблицы. По его мнению, команда не останется бороться за последние места в турнирной таблице.
Для справки, «Ахмат» неудачно начал текущий сезон. Клуб потерпел четыре подряд поражения, три из которых были в Российской Премьер-лиге.
В настоящее время «Ахмат» занимает 13-е место в турнирной таблице. В четвертом туре команда под руководством Черчесова примет на своем поле «Зенит».