Tyukavin: Karpin hazil va talabchanlikni uyg‘unlashtiradi
Moskvaning Dinamo futbol klubi hujumchisi Konstantin Tyukavin jamoaning yangi bosh murabbiyi Valeriy Karpin haqida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchining so‘zlariga ko‘ra, yangi murabbiy ba’zan hazil aralash qattiqroq gapirishi yoki futbolchilarga tanbeh berishi mumkin. Biroq bunday hazillar jamoada yaxshi muhit yaratishga xizmat qiladi va futbolchilar bunday muomalani to‘g‘ri qabul qilishadi.
Tyukavinning ta’kidlashicha, murabbiy tomonidan futbolchilarga e’tibor berilishi va ular bilan yaqindan ishlash muhim ahamiyatga ega. Ma’lumot uchun, Valeriy Karpin joriy yilning iyul oyida Dinamo jamoasiga bosh murabbiy etib tayinlangan.
U poytaxt klubiga uch yillik mehnat shartnomasi asosida rahbarlik qilmoqda. Hozirda Dinamo klubi Rossiya Premer-ligasining dastlabki uch turidan so‘ng to‘rt ochko jamg‘argan va turnir jadvalida o‘ninchi o‘rinni egallab turibdi.
Klub rahbariyati va futbolchilar yangi bosh murabbiy bilan yaxshi natijalarga erishishga umid qilmoqda. Jamoada musobaqa ruhiyati va o‘zaro hamkorlikka alohida e’tibor qaratilmoqda.

Tyukavin: Карпин сочетает юмор и требовательность
Нападающий московского футбольного клуба Динамо Константин Тюкавин поделился своими мыслями о новом главном тренере команды Валерии Карпине. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам футболиста, новый тренер иногда может говорить более строго с юмором или делать замечания игрокам. Однако такие шутки способствуют созданию хорошей атмосферы в команде, и футболисты воспринимают такое общение правильно.
Тюкавин подчеркивает, что внимание тренера к игрокам и работа с ними в тесном контакте имеют важное значение. Для справки, Валерий Карпин был назначен главным тренером Динамо в июле текущего года.
Он руководит столичным клубом на основании трехлетнего трудового контракта. В настоящее время клуб Динамо набрал четыре очка после первых трех туров Российской Премьер-Лиги и занимает десятое место в турнирной таблице.
Руководство клуба и футболисты надеются на хорошие результаты с новым главным тренером. В команде уделяется особое внимание духу соревнования и взаимному сотрудничеству.