Ilzat Ahmetov “Qrilya Sovetov”da yetakchi bo‘la oladimi?
O‘tgan yillarda taniqli futbolchi bo‘lgan Denis Ugarov Ilzat Ahmetovning “Qrilya Sovetov” jamoasidagi imkoniyatlarini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, yarim himoyachi mavsum oxirigacha samaralik jamoasida ijarada to‘p suradi. Denis Ugarovning so‘zlariga ko‘ra, Ilzat Ahmetov “Zenit” safida o‘zini ko‘rsata olmadi.
U uch yil davomida deyarli o‘yin amaliyotiga ega bo‘lmadi va asosan Kubok uchrashuvlarida maydonga tushdi. Ugarovning fikricha, Ahmetov “Qrilya Sovetov” jamoasida yetakchi bo‘lishi qiyin, eng yaxshi holatda u zaxiradan maydonga tushishi mumkin.
Shuningdek, Ilzat Ahmetov 2024 yil yanvar oyida “Zenit” tomonidan “Krasnodar”dan sotib olingan. U “Zenit” tarkibida jami 21 ta o‘yinda ishtirok etdi, biroq samarali harakatlari bilan esda qolmadi.
Hozirda Ahmetovning yangi jamoasi musobaqa jadvalida ikkinchi o‘rinda bormoqda va yetti ochkoga ega. Shu tariqa, Ilzat Ahmetov uchun yangi mavsumda o‘zini ko‘rsatish imkoniyati mavjud.

Ильзат Ахметов сможет стать лидером в "Крылья Советов"?
В прошлом году известный футболист Денис Угаров оценил возможности Ильзата Ахметова в команде «Крылья Советов». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сообщается, что полузащитник до конца сезона будет играть в аренде в команде «Самара». По словам Дениса Угарова, Ильзат Ахметов не смог проявить себя в составе «Зенита».
Он почти три года не имел игровой практики и в основном выходил на поле в кубковых матчах. По мнению Угарова, Ахметову будет сложно стать лидером в команде «Крылья Советов», в лучшем случае он может выйти на замену.
Также Ильзат Ахметов был куплен «Зенитом» у «Краснодара» в январе 2024 года. Он принял участие в 21 матче за «Зенит», но не запомнился своими результативными действиями.
В настоящее время новая команда Ахметова занимает второе место в турнирной таблице и имеет семь очков. Таким образом, у Ильзата Ахметова есть возможность проявить себя в новом сезоне.