Bystrov: Cherchesovning kelishi "Axmat" uchun foydali bo‘ladi
Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Vladimir Bystrov Grozniy shahrining "Axmat" futbol klubiga bosh murabbiy sifatida Stanislav Cherchesov tayinlangani haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Cherchesovning kelgani yaxshi yangilik bo‘ldi. Bystrovning so‘zlariga ko‘ra, ehtimol, yangi murabbiy uchun jamoaga yangi futbolchilar olib kelinadi va byudjet ajratiladi.
"Axmat" har doim kuchli jamoa bo‘lgan, bu o‘zgarishlar jamoa uchun foydali bo‘lishi aniq, deya ta’kidladi Bystrov. Ma’lumot uchun, Stanislav Cherchesov ilgari ham, ya’ni 2011-2013 yillarda Grozniyda bosh murabbiy sifatida faoliyat olib borgan.
So‘nggi oylar davomida, ya’ni qishdan beri, 61 yoshli mutaxassis murabbiylik qilmagan. U qish mavsumida Qozog‘iston milliy terma jamoasidan iste’foga chiqarilgan edi.
Yangi mavsum boshlanishida "Axmat" Aleksandr Storojuk boshchiligida ketma-ket to‘rt uchrashuvda mag‘lubiyatga uchradi. Shu sababli klub rahbariyati murabbiylar shtabida o‘zgarish qilishga qaror qildi va tajribali mutaxassis Stanislav Cherchesovga ishonch bildirdi.
Cherchesovdan jamoa natijalarini yaxshilash va "Axmat"ning o‘z oldiga qo‘ygan maqsadlariga erishishida yordam berish kutilmoqda.

Быстров: Приход Черчесова будет полезен для "Ахмата"
Бывший футболист сборной России Владимир Быстров высказал свое мнение о назначении Станислава Черчесова главным тренером футбольного клуба "Ахмат" из Грозного. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, приход Черчесова стал хорошей новостью. По словам Быстрова, возможно, новый тренер приведет в команду новых футболистов и будет выделен бюджет.
“Ахмат” всегда был сильной командой, эти изменения, безусловно, будут полезны для команды, - отметил Быстров. Для справки, Станислав Черчесов ранее также работал главным тренером в Грозном с 2011 по 2013 год.
В последние месяцы, то есть с зимы, 61-летний специалист не работал тренером. Он был уволен из сборной Казахстана в зимний период.
С началом нового сезона "Ахмат" под руководством Александра Сторожука потерпел четыре подряд поражения. Поэтому руководство клуба решило внести изменения в тренерский штаб и доверило опытному специалисту Станиславу Черчесову.