Yaqqin kunlarda Parijning PSJ klubi Illya Zabarnyy bilan shartnoma imzolashi kutilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirda PSJ va Bornmut klublari futbolchining transferiga oid so‘nggi tafsilotlarni muhokama qilmoqda. Fransiya klubi bosh murabbiyi Luis Enrike ukrainalik futbolchini o‘z jamoasida imkon qadar tezroq ko‘rishni xohlamoqda.
Bu haqda jurnalist Fabris Xokins ma’lumot berdi. Manbaga ko‘ra, PSJ bosh murabbiyi ushbu kelishuv tez orada yakunlanishini intiqlik bilan kutmoqda, chunki u Zabarniyni 13-avgust kuni maydonga tushirishni rejalashtirgan.
Shu kuni Enrike jamoasi Tottenxemga qarshi UYeFA Superkubogi uchun bahs olib boradi. Avval xabar qilinganidek, himoyachining transferi PSJ klubiga 63 million yevroga tushadi.
O‘tgan mavsumda Illya Zabarnyy Bornmut safida barcha musobaqalarda 39 o‘yin o‘tkazgan va bitta golli uzatmaga mualliflik qilgan. Uning jamoasi Angliya Premer-ligasida to‘qqizinchi o‘rinni egalladi.

Луис Энрике Забернина хочет быстро привести в ПСЖ
В ближайшие дни ожидается, что парижский клуб ПСЖ подпишет контракт с Ильей Заберным. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время клубы ПСЖ и Борнмута обсуждают последние детали трансфера игрока. Главный тренер французского клуба Луис Энрике хочет как можно скорее увидеть украинского футболиста в своей команде.
Об этом сообщил журналист Фабрис Хокинс. По информации источника, главный тренер ПСЖ с нетерпением ждет завершения этого соглашения, так как он планирует выпустить Заберного на поле 13 августа.
В этот день команда Энрике проведет матч за Суперкубок УЕФА против Тоттенхэма. Как сообщалось ранее, трансфер защитника обойдется клубу ПСЖ в 63 миллиона евро.
В прошлом сезоне Илья Заберный провел 39 матчей за Борнмут во всех соревнованиях и сделал одну голевую передачу. Его команда заняла девятое место в Английской Премьер-лиге.