Angolalik hujumchi Mbala Nzola endilikda “Piza” jamoasi futbolchisi bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub “Fiorentina” hujumchisini bir mavsumga ijaraga oldi. Mbala Nzola 26 yoshda.
U “Fiorentina” tarkibiga 2023 yilda qo‘shilgan edi. O‘tgan mavsumda angolalik futbolchi Fransiya chempionatining o‘rtacha jamoasi bo‘lgan “Lans”da to‘p surgan.
Transfermarkt portali ma’lumotiga ko‘ra, “Piza”ning yangi futbolchisi 6 million yevroga baholanmoqda. Uning asosiy o‘rni markaziy hujumchi bo‘lsa-da, Mbala o‘ng qanotda ham o‘ynay oladi.
“Piza” jamoasi o‘tgan mavsum natijasiga ko‘ra, Italiya chempionatining kuchli ikkinchi divizionida ikkinchi o‘rinni egallab, A Seriyaga yo‘l oldi. Avvalroq “Piza” A Seriyada mashhur bo‘lgan kolumbiyalik futbolchini ham o‘z safiga qo‘shib olgani ma’lum qilingan.
Shu tariqa, “Piza” yangi mavsum oldidan tarkibini tajribali va iqtidorli futbolchilar bilan mustahkamlashda davom etmoqda. Klub rahbariyati yangi futbolchilardan yuqori natijalar kutmoqda.

Пиза арендовала Мбала Нзолани до конца сезона
Ангольский нападающий Мбала Нзола теперь является игроком команды "Пиза". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб арендовал нападающего "Фиорентины" на один сезон. Мбала Нзола 26 лет.
Он присоединился к составу "Фиорентины" в 2023 году. В прошлом сезоне ангольский футболист играл в команде "Ланс", которая является средней по уровню в чемпионате Франции.
Согласно данным портала Transfermarkt, новый игрок "Пизы" оценивается в 6 миллионов евро. Хотя его основная позиция - центральный нападающий, Мбала также может играть на правом фланге.
Команда "Пиза" по итогам прошлого сезона заняла второе место в сильном втором дивизионе Италии и вышла в Серии А. Ранее сообщалось, что "Пиза" также подписала колумбийского футболиста, который был известен в Серии А.
Таким образом, "Пиза" продолжает укреплять свой состав опытными и талантливыми футболистами перед новым сезоном. Руководство клуба ожидает высоких результатов от новых игроков.