Genich: "Zenit" tezlikni oshirishi zarur
Sport sharhlovchisi va ekspert Konstantin Genich Peterburgning "Zenit" jamoasiga mavsum boshidagi unchalik ishonchli bo‘lmagan natijalardan so‘ng o‘z tavsiyasini berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Genichning aytishicha, "Zenit" hozirgi holatda raqiblarni osonlikcha mag‘lub eta olmaydi, chunki barcha jamoalar ularga qarshi himoyani mustahkam o‘ynashmoqda. Uning fikriga ko‘ra, "Zenit" o‘z salohiyatini ko‘rsatishi uchun o‘yin tezligini oshirishi zarur.
Aynan shu bois, jamoada Gustavo Mantuan va Pedro dos Santos kabi futbolchilar ajralib turibdi. Ular tezlikni oshirishga katta hissa qo‘shmoqda, deydi ekspert.
Ma’lumot uchun, "Zenit" Rossiya Premyer-ligasi yangi mavsumining dastlabki uch uchrashuvida besh ochko to‘pladi. Jamoa "Rostov" ustidan 2:1 hisobida g‘alaba qozondi, biroq keyingi o‘yinlarda "Rubin" bilan 2:2 hisobida durang o‘ynadi va Moskvaning CSKA jamoasi bilan ham 1:1 hisobida durang natija qayd etdi.
To‘rtinchi tur doirasida "Zenit" safarda "Axmat" jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ekspertlar fikricha, jamoa o‘z o‘yinini kuchaytirsa, keyingi bahslarda yuqori natijalarga erisha oladi.

Genich: "Зенит" должен увеличить скорость
Спортивный комментатор и эксперт Константин Генич дал свои рекомендации команде "Зенит" из Санкт-Петербурга после не самых уверенных результатов в начале сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Генича, "Зенит" в текущем состоянии не может легко побеждать соперников, так как все команды играют против них с крепкой защитой. По его мнению, "Зениту" необходимо увеличить скорость игры, чтобы продемонстрировать свой потенциал.
Именно поэтому в команде выделяются такие игроки, как Густаво Мантуан и Педро дос Сантос. Они вносят большой вклад в увеличение скорости, говорит эксперт.
Для справки, "Зенит" набрал пять очков в первых трех матчах нового сезона Российской Премьер-лиги. Команда одержала победу над "Ростовом" со счетом 2:1, но в следующих играх сыграла вничью с "Рубином" 2:2 и также с московским ЦСКА 1:1.
В четвертом туре "Зенит" сыграет на выезде против команды "Ахмат". По мнению экспертов, если команда усилит свою игру, она сможет добиться высоких результатов в следующих матчах.
Немецкий полузащитник Рокко Райц может переехать в Англию. Об этом сообщает Zamin.uz. По информации издания Fichajes, этот футболист, принадлежащий клубу «Боруссия» из Менхенгладбаха, может быть
Защитник клуба «Антальяспор» Георгий Джикия ответил на вопросы о своей деятельности в Турции. Об этом сообщает Zamin.uz. Мнения 32-летнего футболиста по этому поводу были опубликованы в видео на
В Узбекистане состоялась важная встреча по развитию футбольных клубов и переходу их на современную систему управления. Об этом сообщает Zamin.uz. В заседании приняли участие представители