Sobiq futbolchi Vitaliy D’yakov Moskvaning “Lokomotiv” va “Spartak” jamoalari o‘rtasidagi derbi uchrashuvining asosiy favoritini aytib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yin 9-avgust kuni bo‘lib o‘tadi. Uchrashuv soat 18:00 da boshlanadi.
D’yakovning so‘zlariga ko‘ra, “Lokomotiv” joriy mavsumda o‘zini ishonchli ko‘rsatmoqda. Jamoa uchta turda ham g‘alaba qozongan va ayniqsa yarim himoya chizig‘ida muvofiqligi bilan ajralib turibdi.
Shunga qaramay, derbi o‘yinlarida kutilmagan natijalar ham bo‘lishi mumkin. Agar “Spartak” o‘z o‘yinini yig‘ib olsa, raqibga munosib qarshilik ko‘rsatishi mumkin.
Yangi mavsum boshida “Lokomotiv” “Sochi” ustidan 3:0, “Krasnodar” ustidan 2:1 va “Pari NN” jamoasiga qarshi 3:2 hisobida g‘alaba qozondi. Shunday qilib, bosh murabbiy Mixail Galaktionov jamoasi derbiga chempionat peshqadami sifatida kirib kelmoqda.
“Spartak” esa mavsumni “Dinamo” (Maxachkala) ustidan 1:0 hisobida g‘alaba bilan boshladi, biroq keyin “Baltika”ga 0:3 hisobida yutqazdi. Shuningdek, jamoa “Akron” bilan Samarada 1:1 hisobida durang o‘ynadi.
Shu sababli, derbi oldidan ikki jamoaning holati va natijalari turlicha bo‘lsa-da, o‘yin muhim voqea bo‘lib, muxlislar uchun qiziqarli bahs bo‘lishi kutilmoqda.

Локомотив входит в дерби в качестве фаворита
Бывший футболист Виталий Дьяков назвал основного фаворита дерби между московскими «Локомотивом» и «Спартаком». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эта игра состоится 9 августа. Матч начнется в 18:00.
По словам Дьякова, «Локомотив» в этом сезоне показывает себя уверенно. Команда одержала победу в трех турах и особенно выделяется согласованностью в полузащите.
Тем не менее, в дерби могут быть неожиданные результаты. Если «Спартак» соберет свою игру, он может оказать достойное сопротивление сопернику.
В начале нового сезона «Локомотив» одержал победу над «Сочи» со счетом 3:0, над «Краснодаром» со счетом 2:1 и против команды «Пари НН» со счетом 3:2. Таким образом, главный тренер Михаил Галaktionov ведет свою команду в дерби в качестве лидера чемпионата.
«Спартак» же начал сезон с победы над «Динамо» (Махачкала) со счетом 1:0, но затем проиграл «Балтике» со счетом 0:3. Также команда сыграла вничью с «Акроном» в Самаре 1:1.
Поэтому, несмотря на то что состояние и результаты двух команд перед дерби различны, игра ожидается как важное событие и интересное противостояние для болельщиков.