Kompani: Bavariya hali ko‘p ishlashi kerak, g‘alabadan xursandman
Myunxenning Bavariya jamoasi bosh murabbiyi Vensan Kompani Londonning Tottenxem jamoasiga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvidan so‘ng jurnalistlar bilan suhbatlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Germaniya chempioni ingliz klubini 4:0 hisobida yirik hisobda mag‘lub etdi. Vensan Kompani o‘z fikrida shunday dedi: “Biz xotirjamlikni saqlashimiz kerak, chunki oldinda hali ko‘p ishlar bor.
Lekin shuni aytish mumkinki, jamoa o‘sib bormoqda. Yigitlarning shunchalik erta yaxshi sport formasiga kirib olgani meni biroz hayratga soldi”.
Bavariya jamoasining navbatdagi mavsumoldi o‘rtoqlik o‘yini Shveytsariyaning Grasshopper jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tadi. Uchrashuv seshanba kuni, 12-avgust kuni o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Bavariya jamoasi yangi mavsumga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda. Klub rahbariyati va murabbiylar shtabi futbolchilarning har bir o‘yinda o‘z ustida ishlashini muhim deb biladi.
Jamoa muxlislari ushbu yirik g‘alabadan so‘ng, kelgusi mavsumda ham yaxshi natijalar kutmoqda. Kompani esa jamoaning hozirgi natijalaridan mamnun bo‘lsa-da, barcha futbolchilar hali ko‘plab mashg‘ulotlarni davom ettirishlari lozimligini ta’kidladi.

Компания: Бавария еще много работать должна, я рад победе
Главный тренер мюнхенской Баварии Венсан Компани пообщался с журналистами после товарищеского матча против лондонского Тоттенхэма. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Чемпион Германии одержал крупную победу над английским клубом со счетом 4:0. Венсан Компани в своем комментарии сказал: “Мы должны сохранять спокойствие, потому что впереди еще много работы.
Но можно сказать, что команда растет. Меня немного удивило, что ребята так рано вошли в хорошую спортивную форму”.
Следующий товарищеский матч Баварии пройдет против швейцарского клуба Грассхоппер. Встреча запланирована на вторник, 12 августа.
Команда Баварии серьезно готовится к новому сезону. Руководство клуба и тренерский штаб считают важным, чтобы футболисты работали над собой в каждом матче.
Фанаты команды после этой крупной победы ожидают хороших результатов и в следующем сезоне. Хотя Компани доволен текущими результатами команды, он подчеркнул, что всем футболистам еще предстоит продолжать много тренировок.