Gasilin: Zenit Axmatga qarshi o‘yinda favorit hisoblanadi
Sobiq «Zenit» hujumchisi Aleksey Gasilin Sankt-Peterburg jamoasining «Axmat»ga qarshi bo‘ladigan navbatdagi o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, «Axmat»ga yangi bosh murabbiy Stanislav Cherchesov kelgani sababli, bu jamoada ruhiy ko‘tarinkilik va kuchli motivatsiya bo‘ladi. Uchrashuvda har ikki jamoa maksimal darajada harakat qiladi, chunki «Axmat»da ham hozirda muammolar bor.
Gasilin bu o‘yinni «Zenit» uchun juda og‘ir bo‘lishini aytdi, biroq Sergey Bogdanovich Semak shogirdlari bu bahsda favorit deb hisoblanadi. Uning fikricha, «Zenit» «Axmat» ustidan kamida bitta to‘p farqi bilan g‘alaba qozonishi kerak.
Mutaxassis shuningdek, bu uchrashuv yaqinda bo‘lib o‘tgan kubok o‘yinidan farq qilishini ta’kidladi. Eslatib o‘tamiz, o‘sha o‘yinda «Zenit» «Axmat»ni 2:1 hisobida mag‘lub etgan edi.
Rossiya Premyer-ligasining to‘rtinchi tur uchrashuvi 9-avgust kuni o‘tkaziladi. O‘yin boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 20:30 ga belgilangan.

Гасилин: Зенит считается фаворитом в матче против Ахмата
Бывший нападающий «Зенита» Алексей Гасилин высказал мнение о следующем матче команды из Санкт-Петербурга против «Ахмата». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, с приходом нового главного тренера Станислава Черчесова в «Ахмате» будет повышенный моральный дух и сильная мотивация. В матче обе команды будут действовать на максимуме, так как у «Ахмата» также есть проблемы.
Гасилин отметил, что эта игра будет очень тяжелой для «Зенита», однако подопечные Сергея Богдановича Семака считаются фаворитом в этом противостоянии. По его мнению, «Зенит» должен победить «Ахмат» как минимум с разницей в один мяч.
Специалист также подчеркнул, что эта встреча будет отличаться от недавно состоявшейся кубковой игры. Напомним, в той игре «Зенит» победил «Ахмат» со счетом 2:1.
Матч четвертого тура Российской Премьер-лиги состоится 9 августа. Время начала игры назначено на 20:30 по московскому времени.