Bilaletdinov Rossiya–Eron o‘yinidagi favorit haqida gapirdi
Sobiq “Lokomotiv” bosh murabbiyi Rinat Bilaletdinov Rossiya va Eron terma jamoalari o‘rtasidagi o‘rtoqlik uchrashuvi oldidan o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, Valeriy Karpin boshchiligidagi Rossiya terma jamoasi 10-oktabr kuni Eron terma jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu o‘yin Volgograd shahrida, “Rotor” futbol klubi stadionida bo‘lib o‘tadi.
Rinat Bilaletdinovning ta’kidlashicha, o‘rtoqlik uchrashuvlarida g‘olib bo‘lish uchun jamoa o‘yinga ko‘proq tayyor va rag‘batli bo‘lishi kerak. Uning so‘zlariga ko‘ra, aynan o‘sha jamoa muvaffaqiyatga erishadi.
Rossiya va Eron terma jamoalari shu paytgacha uch marta o‘zaro bahs olib borgan. Uchrashuvlarning birida Eron terma jamoasi zafar quchgan.
Qolgan ikki o‘yin esa durang natija bilan yakunlangan. Ushbu uchrashuv ham ikki jamoa uchun muhim tajriba bo‘lishi kutilmoqda.
Mutaxassislar fikriga ko‘ra, o‘rtoqlik uchrashuvlari jamoalarning hozirgi holatini baholash va yangi futbolchilarni sinovdan o‘tkazish uchun yaxshi imkoniyatdir. Shu sababli, har ikki jamoa ushbu o‘yinga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda.

Билалетдинов поговорил о фаворите в игре Россия–Иран
Бывший главный тренер "Локомотива" Ринат Билалетдинов поделился своими мыслями перед товарищеским матчем между сборными России и Ирана. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, сборная России под руководством Валерия Карпина выйдет на поле против сборной Ирана 10 октября. Этот матч пройдет в Волгограде, на стадионе футбольного клуба "Ротор".
Ринат Билалетдинов отметил, что для победы в товарищеских матчах команда должна быть более подготовленной и мотивированной. По его словам, именно та команда добьется успеха.
Сборные России и Ирана встречались между собой трижды. В одной из встреч сборная Ирана одержала победу.
Остальные две игры завершились вничью. Этот матч также ожидается как важный опыт для обеих команд.
По мнению специалистов, товарищеские матчи являются хорошей возможностью оценить текущее состояние команд и протестировать новых футболистов. Поэтому обе команды серьезно готовятся к этой игре.