Jiku transferi “Fenerbahche” qaroriga bog‘liq qolmoqda
O‘zbek matni, rasmiy va soddaligi bilan quyidagicha bo‘ladi: Ommaviy axborot vositalarida Moskvaning “Spartak” futbol klubi Turkiyaning “Fenerbahche” jamoasida to‘p surayotgan markaziy himoyachi Aleksandr Jiku bilan qiziqayotgani haqida xabarlar paydo bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu masalaga aniqlik kiritish maqsadida turkiyalik jurnalist Volkan Demir o‘z fikrini bildirdi. Uning aytishicha, “Spartak” va “Fenerbahche” klublari o‘rtasida muzokaralar olib borilayotgani rost, biroq hozircha bu jarayon oson kechmayapti.
Volkan Demirning so‘zlariga ko‘ra, “Fenerbahche” klubi Aleksandr Jikuni “Feyenoord” bilan bo‘ladigan o‘yindan avval boshqa jamoaga o‘tishiga ruxsat bermasligi mumkin. U birinchi o‘yinda maydonga tushmagan bo‘lsa-da, markaziy himoyadagi ikki futbolchi ham o‘zini yaxshi ko‘rsata olmadi.
Shuning uchun, ehtimol, Jiku javob uchrashuvida maydonga tushishi mumkin. Ma’lumot uchun, Transfermarkt internet nashri 30 yoshli Aleksandr Jikuning transfer qiymatini 6,5 million yevro deb baholagan.
Shu tariqa, Aleksandr Jikuning kelajagi hali noma’lum bo‘lib turibdi va uning boshqa klubga o‘tishi “Fenerbahche” qaroriga bog‘liq bo‘ladi.

Джикю трансфер остается зависимым от решения "Фенербахче"
Узбекский текст, официально и просто будет следующим: В средствах массовой информации появились сообщения о том, что московский футбольный клуб "Спартак" интересуется центральным защитником Александром Жику, который выступает за турецкую команду "Фенербахче". Об этом сообщает Euro-football.ru.
С целью прояснить данный вопрос, турецкий журналист Волкан Демир высказал свое мнение. По его словам, действительно ведутся переговоры между клубами "Спартак" и "Фенербахче", однако на данный момент этот процесс не проходит легко.
По словам Волкана Демира, клуб "Фенербахче" может не разрешить Александру Жику перейти в другую команду до игры с "Фейеноордом". Хотя он не выходил на поле в первом матче, два центральных защитника также не смогли проявить себя должным образом.
Поэтому, возможно, Жику сможет выйти на поле в ответном матче. Для справки, интернет-издание Transfermarkt оценило трансферную стоимость 30-летнего Александра Жику в 6,5 миллиона евро.
Таким образом, будущее Александра Жику пока остается неопределенным, и его переход в другой клуб будет зависеть от решения "Фенербахче".