Arshavin: Umyarovning shartnoma uzaytiruvi to‘g‘ri qaror
Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Andrey Arshavin Dejan Stankovich boshchiligida Nail Umyarovning o‘sishini ijobiy baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Arshavin o‘z fikrida, Umyarovning o‘tgan mavsumdagi o‘yinini alohida ta’kidladi. Uning aytishicha, Umyarov ilgari uni hayratlantirmagan, lekin o‘tgan mavsumda u o‘z ustida ishlagan va jamoaning muhim futbolchilaridan biriga aylangan.
Shu sababli, Arshavin Umyarovning shartnomasi uzaytirilganini to‘g‘ri qaror deb hisoblaydi. Ma’lumki, Nail Umyarov yaqinda Moskvaning “Spartak” klubi bilan yangi shartnoma imzoladi.
Umyarov “Spartak” tarkibiga olti yil avval “Chertanovo” klubidan o‘tgan. O‘tgan mavsumda Umyarov “Spartak” jamoasining asosiy o‘yinchilaridan biriga aylandi va jamoaning maydondagi harakatlarida muhim rol o‘ynadi.
Klub rahbariyati ham futbolchining mehnatini qadrlab, uning bilan hamkorlikni davom ettirishga qaror qildi. Shu tariqa, Umyarov kelgusi mavsumlarda ham “Spartak” sharafini himoya qilishda davom etadi.

Аршавин: Умярова контрактын узайту — правильное решение
Бывший футболист сборной России Андрей Аршавин положительно оценил рост Наиля Умярова под руководством Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Аршавин в своем мнении отдельно отметил игру Умярова в прошлом сезоне. По его словам, Умяров ранее не впечатлял его, но в прошлом сезоне он работал над собой и стал одним из важных игроков команды.
По этой причине Аршавин считает, что продление контракта Умярова — это правильное решение. Известно, что Наиль Умяров недавно подписал новый контракт с московским клубом "Спартак".
Умяров перешел в состав "Спартака" шесть лет назад из клуба "Чертаново". В прошлом сезоне Умяров стал одним из основных игроков команды "Спартак" и сыграл важную роль в действиях команды на поле.
Руководство клуба также оценило труд футболиста и решило продолжить сотрудничество с ним. Таким образом, Умяров продолжит защищать честь "Спартака" и в следующих сезонах.