Gvardiola: O‘rtoqlik o‘yinlari o‘rniga mashg‘ulotga urg‘u berdik
"Manchester Siti" bosh murabbiyi Xosep Gvardiola jamoaning o‘rtoqlik uchrashuvlaridan voz kechgani haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, bu qaror jamoaning yangi mavsumga yaxshiroq tayyorlanishi uchun qabul qilingan. Joriy mavsumoldi davrida "Manchester Siti" faqat bitta o‘yin o‘tkazadi.
13-avgust kuni ingliz klubi Italiya jamoasi "Palermo"ga qarshi maydonga tushadi. Bu esa jamoaning ushbu mavsumoldi davridagi yagona o‘rtoqlik uchrashuvi bo‘ladi.
Oradan bir hafta o‘tib, 16-avgust kuni "Manchester Siti" Angliya Premyer-ligasi doirasida "Vulverhempton"ga qarshi ilk rasmiy o‘yinini boshlaydi. Gvardiolaning so‘zlariga ko‘ra, jamoa a’zolari o‘zini yaxshi his qilmoqda va mashg‘ulotlarga jiddiy e’tibor qaratilmoqda.
"Biz o‘rtoqlik uchrashuvlaridan voz kechdik, chunki futbolchilar dam olishi zarur edi. Shuningdek, rasmiy o‘yinlarga puxta tayyorgarlik ko‘rishimiz muhim deb hisobladik.
Shu sababli, mashg‘ulotlarga ko‘proq vaqt ajratishga qaror qildik", – dedi bosh murabbiy. Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsumda "Manchester Siti" Angliya Premyer-ligasini uchinchi o‘rinda yakunlagan edi.
Jamoa oldinda turgan uchta rasmiy o‘yinga, ya’ni "Vulverhempton", "Tottenhem" va "Brayton"ga qarshi bahslarga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Gvardiola jamoasi yangi mavsumda yuqori natijalar uchun harakat qilmoqda.

Гвардиола: Вместо товарищеских игр мы сделали акцент на тренировках
"Манчестер Сити" главный тренер Хосеп Гвардиола сообщил о том, что команда отказалась от товарищеских матчей. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, это решение было принято для лучшей подготовки команды к новому сезону. В текущем предсезонном периоде "Манчестер Сити" проведет только один матч.
13 августа английский клуб выйдет на поле против итальянской команды "Палермо". Это будет единственный товарищеский матч команды в этом предсезонном периоде.
Через неделю, 16 августа, "Манчестер Сити" начнет свой первый официальный матч в рамках Английской Премьер-лиги против "Вулверхэмптона". По словам Гвардиолы, члены команды чувствуют себя хорошо и серьезно относятся к тренировкам.
"Мы отказались от товарищеских матчей, потому что игрокам нужно было отдохнуть. Также мы считали важным тщательно подготовиться к официальным играм.
Поэтому мы решили уделить больше времени тренировкам", – сказал главный тренер. Напомним, что в прошлом сезоне "Манчестер Сити" завершил Английскую Премьер-лигу на третьем месте.
Команда готовится к трем предстоящим официальным матчам, а именно к играм против "Вулверхэмптона", "Тоттенхэма" и "Брайтона". Команда Гвардиолы стремится к высоким результатам в новом сезоне.