Gonsalo Garsiya “Real” bilan besh yillik shartnoma tuzdi
Madridning “Real” jamoasida to‘p surayotgan 21 yoshli hujumchi Gonsalo Garsiya klub bilan shartnomasini uzaytirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda “Real”ning rasmiy saytida xabar berildi. Yangi kelishuv muddati besh yilga mo‘ljallangan.
Gonsalo Garsiya 2014 yilda “Real Madrid”ga kelgan va bu davr mobaynida bolalar jamoasidan asosiy tarkibgacha yetib kelgan. U jamoaning 2023-2024 yilgi mavsumda chempionlikka erishishi va Chempionlar ligasida g‘olib chiqishida muhim hissa qo‘shdi.
Futbolchi yaqinda o‘tgan Klublar o‘rtasidagi jahon chempionatida ham o‘zini ko‘rsatdi. U mazkur musobaqada 6 o‘yinda 4 ta gol urdi va FIFA talqiniga ko‘ra turnirning ramziy terma jamoasiga kiritildi.
Bundan tashqari, Gonsalo Garsiya o‘tgan mavsumda Ispaniyaning kuchli uchinchi ligasida 36 o‘yinda 25 ta gol kiritishga muvaffaq bo‘ldi. Uning ushbu natijalari murabbiylar va mutaxassislar tomonidan yuqori baholandi.

Гонсало Гарсия подписал пятилетний контракт с "Реалом"
21-летний нападающий Гонсало Гарсия, выступающий за мадридский «Реал», продлил контракт с клубом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом было сообщено на официальном сайте «Реала». Срок нового соглашения составляет пять лет.
Гонсало Гарсия пришел в «Реал Мадрид» в 2014 году и за это время прошел путь от детской команды до основного состава. Он внес значительный вклад в то, что команда добилась чемпионства в сезоне 2023-2024 и выиграла Лигу чемпионов.
Футболист также проявил себя на недавно прошедшем чемпионате мира среди клубов. На этом турнире он забил 4 гола в 6 матчах и, по версии FIFA, был включен в символическую сборную турнира.
Кроме того, Гонсало Гарсия в прошлом сезоне смог забить 25 голов в 36 матчах в сильнейшей третьей лиге Испании. Его результаты были высоко оценены тренерами и специалистами.