Modrich: Leau "Milan" uchun juda muhim futbolchi
"Milan" futbol jamoasi yarim himoyachisi Luka Modrich o‘zining jamoadoshi Rafael Leau haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
39 yoshli xorvatiyalik futbolchi iyul oyida Massimiliano Allegri boshchiligidagi jamoaga qo‘shildi. U bunga qadar 13 yil davomida Madridning "Real" klubi safida to‘p surgan edi.
Modrichning so‘zlariga ko‘ra, Rafael Leau yuqori saviyadagi futbolchi hisoblanadi va "Milan" jamoasi uning borligidan baxtli bo‘lishi kerak. Modrich shunday dedi: "Leauni yuqori darajadagi futbolchi deb hisoblaymanmi?
Albatta. U men uchun dunyo darajasidagi futbolchi.
'Milan' uchun katta omadki, u jamoamizda o‘ynaydi. Men u bilan klub miqyosida ham, terma jamoalarda ham raqib bo‘lganman va darhol uning mahoratini payqadim.
U yuqori saviyadagi futbolchi va bu borada hech qanday shubha yo‘q". Ma’lumot uchun, Rafael Leau 2019 yildan buyon "Milan" safida 260 ta o‘yinda maydonga tushib, 70 ta gol va 62 ta golli uzatma muallifiga aylangan.

Модрич: Леау очень важный футболист для "Милана"
"Милан" футбольной команды полузащитник Лука Модрич высказал мнение о своем товарище по команде Рафаэле Леау. Об этом сообщает Euro-football.ru.
39-летний хорватский футболист присоединился к команде под руководством Массимилиано Аллегри в июле. Ранее он играл за мадридский "Реал" на протяжении 13 лет.
По словам Модрича, Рафаэль Леау является футболистом высокого уровня, и команда "Милан" должна быть счастлива, что он у них есть. Модрич сказал: "Считаю ли я Леау футболистом высокого уровня?
Конечно. Он для меня футболист мирового уровня.
Для 'Милана' большая удача, что он играет в нашей команде. Я был его соперником как на клубном уровне, так и в сборных, и сразу заметил его мастерство.
Он футболист высокого уровня, и в этом нет никаких сомнений". Для справки, Рафаэль Леау с 2019 года провел 260 матчей за "Милан", забив 70 голов и сделав 62 голевые передачи.