Kornilenko: Modrich "Milan"da hali yuqori natija ko‘rsatadi
Sobiq "Krilja Sovetov" hujumchisi Sergey Kornilenko Madridning "Real" jamoasining sobiq yarim himoyachisi Luka Modrichning "Milan"ga o‘tishi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kornilenkoning ta’kidlashicha, "Milan" tajribali futbolchilarni o‘z jamoasida to‘g‘ri ishlata oladi va ular uchun yangi imkoniyatlar yaratadi. Unga ko‘ra, Luka Modrich hali futbolchilik faoliyatida so‘nggi so‘zini aytmagan va undan yana yuqori natijalar kutish mumkin.
Kornilenko bu fikrlarini "Match TV" telekanali efirida bildirib o‘tdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, 39 yoshli xorvatiyalik yarim himoyachi Modrich "Milan" klubi tarkibiga erkin agent sifatida qo‘shildi.
U klub bilan kelasi yil iyun oyining oxirigacha mo‘ljallangan qisqa muddatli mehnat shartnomasini imzoladi. Hozirda tajribali futbolchining transfer narxi to‘rt million yevroga baholanmoqda.
"Milan" rahbariyati Modrichning tajribasidan unumli foydalanishga umid qilmoqda. Shu bilan birga, muxlislar ham uning yangi jamoada o‘zini ko‘rsata olishini kutmoqda.

Корниленко: Модрич еще покажет высокие результаты в "Милане"
Бывший нападающий "Крыльев Советов" Сергей Корниленко высказал свое мнение о переходе бывшего полузащитника мадридского "Реала" Луки Модрича в "Милан". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Корниленко, "Милан" умеет правильно использовать опытных футболистов в своей команде и создавать для них новые возможности. По его мнению, Лука Модрич еще не сказал своего последнего слова в футбольной карьере, и от него можно ожидать еще более высоких результатов.
Корниленко озвучил свои мысли в эфире телеканала "Матч ТВ". Согласно информации, 39-летний хорватский полузащитник Модрич присоединился к составу клуба "Милан" в качестве свободного агента.
Он подписал краткосрочный трудовой контракт с клубом, рассчитанный до конца июня следующего года. В настоящее время трансферная стоимость опытного футболиста оценивается в четыре миллиона евро.
Руководство "Милана" надеется эффективно использовать опыт Модрича. В то же время, болельщики также ожидают, что он сможет проявить себя в новой команде.