Son Xyon Min Los Anjeles safida ilk o‘yinini o‘tkazdi
Los Anjeles futbol jamoasining yangi a’zosi Son Xyon Min jamoa safida ilk o‘yinini o‘tkazdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
33 yoshli hujumchi bugun MLS doirasida bo‘lib o‘tgan Chikago Fayrga qarshi o‘yinda 61-daqiqada maydonga tushdi. Janubiy Koreya vakili o‘yinga hisob 1:1 bo‘lgan vaqtda qo‘shildi.
O‘yin davomida har ikki jamoa yana bittadan gol urib, bahs 2:2 hisobida yakunlandi. Los Anjeles klubi Son bilan shartnoma imzolangani haqida payshanba kuni e’lon qilgan edi.
AQSHga kelishidan avval hujumchi o‘n yil davomida Londonning Tottenxem jamoasida to‘p surgan. Uning transferi 22 million yevroga baholangan.
Yangi jamoasi Son uchun yangi bosqich bo‘ldi. Ex-Tottenxem futbolchisi hozirda Los Anjeles safida o‘ynamoqda.
Klub MLS G‘arbiy konferensiyasi turnir jadvalida 23 turdan so‘ng 37 ochko bilan beshinchi o‘rinni egallab turibdi. Son Xyon Minning kelishi jamoaning oldinga intilishida muhim ahamiyat kasb etishi kutilmoqda.

Сон Хён Мин провел свой первый матч за Лос-Анджелес
Новый член футбольной команды Лос-Анджелес Сон Хён Мин провел свой первый матч за команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
33-летний нападающий вышел на поле на 61-й минуте матча против Чикаго Файр, который прошел сегодня в рамках MLS. Представитель Южной Кореи вышел на поле, когда счет был 1:1.
В ходе игры обе команды забили по одному голу, и матч завершился со счетом 2:2. Клуб Лос-Анджелес объявил о подписании контракта с Соном в четверг.
Перед приездом в США нападающий провел десять лет в лондонском Тоттенхэме. Его трансфер оценивался в 22 миллиона евро.
Новая команда стала для Сона новым этапом. Экс-игрок Тоттенхэма сейчас играет за Лос-Анджелес.
Клуб занимает пятое место в таблице турнира Западной конференции MLS с 37 очками после 23 туров. Ожидается, что приход Сон Хён Мина сыграет важную роль в стремлении команды к успеху.