Kazanskiy: Spartakda aniq reja va g‘oya yo‘q
Mashhur sport sharhlovchisi Denis Kazanskiy “Lokomotiv” va “Spartak” o‘rtasidagi o‘yin natijalarini tahlil qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Poytaxt derbisi yakunida Mixail Galaktionov boshchiligidagi “Lokomotiv” jamoasi 4:2 hisobida g‘alaba qozondi. Denis Kazanskiy o‘zining Telegram kanalida “Spartak” jamoasini tanqid qildi.
Uning fikriga ko‘ra, “Spartak”da aniq reja va g‘oyalar yetarli emas, mavjud g‘oyalarni ham amalga oshirishda muammolar bor. U jamoaning o‘yini haqida shunday deydi: “Spartak” faqat g‘oyalar to‘plamidan iborat va bu g‘oyalarni ham ko‘ra bilish kerak”.
Kazanskiy, shuningdek, “Lokomotiv” jamoasining hujumdagi kuchini alohida ta’kidladi. Uchrashuvda “Lokomotiv” futbolchisi Aleksey Batrakov xet-trik qayd etdi.
Sharhlovchi: “To‘pga ko‘p egalik qilinmagan bo‘lsa-da, qisqa vaqt ichida bir nechta gol urildi. Bu natija tahsinga loyiq”, – deya fikr bildirdi.
To‘rt turdan so‘ng “Lokomotiv” Rossiya chempionatida 12 ochko jamg‘arib, musobaqa jadvalida birinchi o‘rinda bormoqda. “Spartak” esa 4 ochko bilan o‘n birinchi o‘rinda joylashgan.

Казанский: В Спартаке нет четкого плана и идеи
Известный спортивный комментатор Денис Казанский проанализировал результаты матча между “Локомотивом” и “Спартаком”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По итогам столичного дерби команда “Локомотив” под руководством Михаила Галактионова одержала победу со счетом 4:2. Денис Казанский раскритиковал команду “Спартак” на своем канале в Telegram.
По его мнению, в “Спартаке” недостаточно четкого плана и идей, а также есть проблемы с реализацией существующих идей. Он говорит о игре команды: “Спартак” состоит только из набора идей, и эти идеи тоже нужно уметь видеть”.
Казанский также отдельно отметил атакующую мощь команды “Локомотив”. В матче игрок “Локомотива” Алексей Батраков оформил хет-трик.
Комментатор: “Хотя мячом владели не так много, за короткое время было забито несколько голов. Этот результат заслуживает похвалы”, – высказал свое мнение.
После четырех туров “Локомотив” набрал 12 очков в чемпионате России и занимает первое место в турнирной таблице. “Спартак” же с 4 очками расположился на одиннадцатом месте.